У Мюнхені інтронізують апостольського екзарха для українців у Німеччині та країнах Скандинавії (онлайн-трансляція)

У Мюнхені інтронізують апостольського екзарха для українців у Німеччині та країнах Скандинавії (онлайн-трансляція) - фото 1
Сьогодні відбувається інтронізація третього апостольського екзарха для українців у Німеччині та країнах Скандинавії владики Богдана Дзюраха.

Як РІСУ інформувала, у Німеччині – 75-77 тисяч українців греко-католиків. Хоча українців-емігрантів, за останніми даними, набагато більше (понад 240 тисяч).

Нова хвиля міграції, яка почалася у 90-х і триває по сьогодні – це, переважно, молодь, яка народилася в Україні і виїхала на навчання і працю, тобто це люди, які мають інше світобачення, ніж емігранти попередніх хвиль. І саме вони зараз є основою і української еміграції, і громади УГКЦ. Найчастіше це люди з Криму, Сходу та Центру України. Наразі у Німеччині – 55 громад УГКЦ різного рівня. Діючих священиків, разом зі Скандинавією, — 26. Більшість обслуговує по 2-3 громади.

У країнах Скандинавії за останні 5-7 років спостерігається значне зростання еміграції українців – це, переважно, молодь, яка виїжджає на навчання і працю. У деяких країнах Скандинавії досить віддавна є постійні священники УГКЦ: по одному у Норвегії і Данії, двоє – у Швеції. Але у деяких – ще немає. Так, у Фінляндію, за скеруванням Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, приїжджає отець з Естонії. В Ісландії, яка доєдналася до Екзархату відносно недавно, у 80-х, також немає свого священика. А, поза тим, потреба у цьому є.

Мова Літургії в храмах УГКЦ в Німеччині – переважно українська, на відміну від інших країн діаспори, де богослужіння 50/50 відбуваються мовами країн перебування.