УПЦ МП не збирається змінювати назву – заява

УПЦ МП не збирається змінювати назву – заява - фото 1
УПЦ МП не збирається змінювати назву, як зобов’язує закон № 2662-VIII від 20 грудня 2018 року. Про це заявив глава Юридичного відділу УПЦ МП протоєрей Олександр Бахов.

На своїй сторінці у Facebook він відповів на заяву Синоду ПЦУ, в якому Церква закликає протистояти можливому скасуванню закону про перейменування осередку Російської Православної Церкви в Україні.

 

«Як виявляється, Синод «ПЦУ» вважає, що мільйони громадян України, які належать до Української Православної Церкви, є агресорами, тому будь-яке законне рішення суду на їх користь є корупційним, поки вони не перейменуються або не визнають томос і не дотримуватимуться його!», - написав Олександр Бахов.

Синод Православної Церкви України 2 лютого опублікував заяву щодо ситуації навколо закону № 2662-VIII від 20 грудня 2018 року, який зобов'язує Українську Православну Церкву Московського Патріархату змінити назву.

20 грудня 2018 року Верховна Рада проголосувала за проект закону, згідно з яким Українська Православна Церква повинна змінити назву і вказати свою приналежність до Росії. В УПЦ МП назвали цей закон антиконституційним і політичним, наголосивши: «Українська православна церква є церквою українського народу, заснована Собором Української православної церкви та зареєстрована відповідно до українського законодавства, а її центр знаходиться у Києві».

Як РІСУ інформувала, у законопроекті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій "Про державну політику перехідного періоду" сказано, що Українська Православна Церква Московського Патріархату повинна буде в офіційних документах закріпити, що є дочірньою організацією Російської Православної Церкви.

"Просто чесно, для комфортного та безпечного існування, скажіть, хто ваш начальник. Якщо ви не визнаєте українську юрисдикцію, то вам потрібно буде вказати, хто є вашим безпосереднім керівником", - сказав голова МінТОТ Олексій Резніков. Він зазначив, що УПЦ МП, як і інші релігійні структури, повинна підпадати під дію українських законів.

"Ми вважаємо, що всі релігійні общини повинні підпадати під регуляцію українського права. Воно має бути уніфікованим для всіх. Якщо ви не визнаєте українську юрисдикцію, то вам потрібно буде вказати, хто є вашим безпосереднім керівником. Просто чесно, для комфортного та безпечного існування, скажіть, хто ваш начальник", - зазначив віцепрем'єр.

Водночас він акцентує, що метою законопроєкту є недопущення пригнічення у громадянських правах.

"Наше завдання, щоб ніхто не був пригніченим у своєму праві на свободу віросповідання. Це право гарантує наша Конституція. Ходити в той чи інший храм, синагогу - ваше право", - вказав віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.