В ПЦУ підтвердили незмінність позиції щодо протидії проявам домашнього насильства

В ПЦУ підтвердили незмінність позиції щодо протидії проявам домашнього насильства - фото 1
У рамках проекту «Підтримка діалогу між організаціями громадянського суспільства, урядовими та релігійними організаціями для синхронізації зусиль з надання допомоги жертвам насильства» Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 25 листопада 2021 року зустрівся у своїй резиденції – Митрополичому домі з радницею Посольства Швеції в Україні Марією Ліндгрен-Салтановою і народним депутатом України Соломією Бобровською.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, у зустрічі також взяли участь архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, заступник голови Управлінням соціального служіння та благодійності ПЦУ протоієрей Сергій Дмитрієв, консультант «Елеос-Україна» Валерія Рачинська та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Під час розмови всі учасники підкреслювали необхідність постійної уваги до проблеми домашнього насильства та застосування чітких механізмів протидії його проявам й надання допомоги тим, хто постраждав від нього. В контексті цього йшлося про відкриття центрів допомоги постраждалим від насильства на зразок того, який Православна Церква України за сприяння партнерських організацій відкрила у Київській області.

Також Олександр Заєць поінформував присутніх, що незабаром вийде друком спеціально розроблений навчальний посібник для священнослужителів, присвячений темі протидії домашньому насильству.

Окрім цього сторони обговорили питання ратифікації Стамбульської конвенції. Митрополит Епіфаній та архиєпископ Євстратій озвучили позицію ПЦУ та загалом Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка полягає в тому, що у нинішньому вигляді конвенцію не слід ратифіковувати. Для релігійної спільноти є неприйнятними елементи гендерної ідеології, які закладені у конвенцію і насправді не слугують боротьбі з домашнім насильством та не мають на меті встановлення рівності прав жінок і чоловіків. Отже, саме боротьба з домашнім насильством має бути справжньою метою, а не намагання попри заперечення прийняти певну конвенцію.

Законодавство України, в тому числі завдяки підтримці відповідних рішень з боку релігійної спільноти, вже має механізми протидії домашньому насильству – навіть кращі, ніж передбачено конвенцією. Тож зусилля слід спрямувати на застосування цих механізмів, їх поліпшення. Також було запропоновано ініціювати вироблення та прийняття Радою Європи відповідного документу в додаток до Стамбульської конвенції, який би унеможливлював зловживання вміщеними в ній ідеологічними формулюваннями.

У підсумку було заплановано проведення подальших зустрічей і консультацій, зокрема з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, задля співпраці, вироблення спільної позиції та посилення дієвої допомоги тим, хто потерпає від домашнього насильства.