Блог Богдана Червака_image

Блог Богдана Червака

АКТ ВАНДАЛІЗМУ НА АСКОЛЬДОВІЙ МОГИЛІ

11.06.2011, 23:18

На сайті Церкви Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі розміщене тривожне повідомлення.

«Ввечері 11 червня 2011 року Божого парафіяни Церкви св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі, повертаючись з вечірньої служби, виявили акт вандалізму і наруги над Хрестом з І-ї стаці «Хресної дороги» (Хрест було встановлено на київських кручах: 100 метрів від станції метро «Дніпро» у бік Подолу). Дубовий Хрест висотою 5 метрів, діаметром 0,3 метра було спиляно.

Отець Ігор Онишкевич, настоятель Церкви св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі: - «2007 року Божого спільно: громадськість Києва, парафія Церкви св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі та інші церковні парафії на кручах Дніпра звели «Хресну дорогу Ісуса Христа». Її освячував, вічної пам’яті, отець Василь Вороновський. Хрест І-ї стаці був воздвижений на місці вбивства князя Аскольда, мученика за віру Христову, це Хрест його пам’яті. Щороку, у часі великого посту вірні проходять кручами Дніпра цю «Хресну дорогу».

У часі заслання Святого Духа над нами намагаються насміхатися і давати нам виклик, але вони не знають, що Дух Святий дасть сили перетерпіти, перенести цю наругу, дасть сили відновити святе місце.

Господи, прости і помилуй новітніх твоїх розпинателів, бо вони не відають, що діють. Звертаюсь і прошу усіх допомоги відновленню цього святого місця.»

На місце події прибули слідчі відділку міліції Печерського району. Вони зафіксували подію, провели дослідження, зняли відбитки пальців. Далі – розслідування».

На жаль, як бачимо, Київ, що має репутацію однієї із найбільших християнських столиць, не може вгамувати вандалів. Нагадаю, що не так давно у Бабиному Яру було вчинено наругу над Пам’ятним Хрестом, встановленим на честь Олени Теліги та її соратників, які у роки Другої світової війни виборювали незалежність України. Не зважаючи на численні звернення киян, громадських організацій, правоохоронні органи так і не знайшли злочинців. Отже, акт вандалізму на Аскольдовій Могилі – рецидив.

Покласти край цій вакханалії треба негайно, адже стоїмо на межі за якою моральне і духовне звиродніння.

Богдан Червак,

парафіянин Церкви Святого Миколая Чудотворця

на Аскольдовій Могилі