• Головна
  • Новини
  • Активісти просять Папу Римського розкрити таємницю вінницьких підземних ходів...

Активісти просять Папу Римського розкрити таємницю вінницьких підземних ходів

20.08.2019, 09:49
Знайдені нещодавно підземні ходи у центрі Вінниці зацікавили активістів, істориків, громадських діячів та громадян. На їх думку, не були проведені належні заходи для збереження історичної спадщини.

Знайдені нещодавно підземні ходи у центрі Вінниці зацікавили активістів, істориків, громадських діячів та громадян. На їх думку, не були проведені належні заходи для збереження історичної спадщини.

У зв'язку з цим ініціативна група вирішила звернутися до Папи Римського, щоб отримати план усіх підземель, які є на території Вінниці, повідомляє Vlasno.info.

Відомо, що в історичному центрі Вінниці монахи-єзуїти в 1610-1617 роках збудували Єзуїтський костел з колегіумом, конвікт, навколо яких були зведені стіни з вежею. Трохи пізніше, в 1624 році, ченці-домініканці спорудили поряд монастир. У 1746 році майже навпроти наявних монастирських споруд був побудований монастир капуцинів.

Усі монастирі становили собою єдину тріаду і, як показують багато історичних джерел, були з'єднані між собою підземними ходами. Ініціативна група наголошує, що старі катакомби були збудовані на території всієї Вінниці, і ними можна було пройти з одного кінця міста в інший. Вони знаходяться на глибині 14 метрів. Саме ці ходи використовували для втечі від ворога, з військовою стратегічною метою, можливістю контратакувати. Лише одне підземелля зберегли та реставрували у Вінниці, яке знаходиться в монастирі капуцинів (зараз храм Діви Марії Ангельської). Тут можна дізнатися історію міста. Інші підземні ходи не були досліджені.

В одній із старих газет керівник центру громадського контролю "ДІЙ! Вінниця" Інга Фляжнікова побачила фразу, що плани вінницького підземелля знаходяться у Ватикані. Тому вирішили надіслати листа Папі Римському.

– Перша причина, чому ми вирішили відправити лист: ці монастирі належали раніше католицьким орденам. Там були захоронені монахи, тобто, це духовна спадщина католиків. Через це звернулися до них. Друга причина – завжди на скарги відповідають: "Жалійтеся хоч Папі Римському!" Для того, щоб ця фраза перестала бути якимось тролінгом, ми вирішили не поскаржитися, а попросити про допомогу, – розповідає представниця ініціативної групи Інга Фляжнікова.

Отже, ініціативна група написала листа до Папи Франциска, і сьогодні ввечері його відправлять: – Звернутися до Папи Римського можна лише поштою, немає ніде електронної адреси. Ми переглянули, яким чином надсилаються листи до Ватикану, як їх обробляють, і склали свій. Я дізналася, що за обробку листів відповідає чотири людини, які їх сортують за мовами, а потім – за тематикою. І лише після цього відправляють у інші підрозділи, – каже пані Інга.

Вінничанки у листі просять Папу надати їм копії планів вінницьких підземель. Якщо ж не вдасться їх отримати, ініціативна група просить його написати звернення до Вінницької міської влади про те, щоб ці підземелля були дослідженні і збережені.