• Головна
  • Новини
  • Албанський архиєпископ Анастасій відмовився їхати в Амман на всеправославну нараду з українського питання, яку ініціює Кирил...

Албанський архиєпископ Анастасій відмовився їхати в Амман на всеправославну нараду з українського питання, яку ініціює Кирил

11.02.2020, 10:30
Албанський архиєпископ Анастасій відмовився їхати в Амман на всеправославну нараду з українського питання, яку ініціює Кирил - фото 1
На сайті ORTHODOXIA.INFO оприлюднено лист предстоятеля Албанської Православної Церкви архиєпископа Анастасія Єрусалимському Патріарху Феофілу ІІІ з відмовою поїхати на "всеправославну консультацію" в Амман.

На сайті ORTHODOXIA.INFO оприлюднено лист предстоятеля Албанської Православної Церкви архиєпископа Анастасія Єрусалимському Патріарху Феофілу ІІІ з відмовою поїхати на "всеправославну консультацію" в Амман.

В цьому короткому листі Анастасій після цитування запрошення від Феофіла, оголошує, що замість вирішення проблеми (мається на увазі так звана "українська криза") ця зустріч тільки викличе ускладнення. А тому він не може бути присутнім на цьому заході, інформує Сerkvarium.

До запланованої зустрічі залишається 9 днів.

За інформацією ORTHODOXIA.info,  відмову від участі в нараді в Аммані патріархові Феофілу вже надіслали Афіни, Кіпр, Албанія та Польща.

Правда, як повідомляє Сerkvarium, промосковські ресурси "з власних джерел в польському єпископаті" заперечили демарш ПАПЦ, але зауважили, що Польща передала Феофілу відповідь, витриману в дипломатичному стилі, суть якої така: "вирішувати питання потрібно, ініціатива правильна, ми дамо свою остаточну відповідь, коли отримаємо конкретну дату і порядок денний зустрічі".

Крім того, митрополит Савва як передає Orthodox Times, навіть нагадав Феофілу, що такі питання раніше вирішувались Всеправославним собором, як той, який було скликано Вселенським патріархом в 1998 році для вирішення проблеми болгарського розколу.

За повідомленням Сerkvarium, є всі підстави вважати, що Болгарська Церква, яка в принципі була проти Всеправославного собору по Україні, не візьме участь в нараді в Аммані. В Болгарії знов розгорівся скандал з висилкою двох працівників посольства РФ, запідозрених у шпигунстві. А як відомо, Болгарська церква значною мірою орієнтується на вектор, яким йде її держава. Також навряд чи до наради в Йорданії долучиться Грузинська церква - на фоні загострення відносин з Росією через інтервенцію РПЦ на окупованих територіях Абхазії та Цхінвальського регіону. Румунська церква наразі наблизилась до визнання ПЦУ, і це визнають навіть опоненти ПЦУ. Тому навряд чи у патріарха Даниїла, який перебуває у стані оскарження монополії РПЦ на Молдову, буде достатньо мотивації підіграти своїм конкурентам та увійти в конфлікт із Вселенським Патріархом.