Андріївську церкву закриють на другий етап реставрації

30.04.2010, 10:37
Андріївську церкву закриють на другий етап реставрації - фото 1
Найближчим часом розпочнеться другий етап ремонтно-реставраційних робіт будівлі Андріївської церкви, який заплановано завершити до кінця 2010 року.

Andr_1_1.jpgКИЇВ — Найближчим часом розпочнеться другий етап ремонтно-реставраційних робіт будівлі Андріївської церкви, який заплановано завершити до кінця 2010 року. За словами генерального директора НЗ «Софія Київська» Нелії Куковальської, під час цього етапу реставрації святині заплановано виконати ремонтно-реставраційні роботи на фасаді будівлі церкви, покрівлі, паперті, в стилобатній частині, повністю замінити інженерні мережі, а також здійснити благоустрій схилу».

«Оскільки перелічені роботи несуть загрозу безпеці життєдіяльності людей, вхід до Андріївської церкви буде повністю закритий до закінчення робіт», — повідомила гендиректор НЗ «Софія Київська».

Адміністрація національного заповідника, як інформує proUA, офіційно попередила УПЦ КП та УАПЦ про необхідність покинути приміщення церкви на період виконання ремонтно-реставраційних робіт, як і передбачено договором про безоплатне використання приміщення Андріївської церкви та державними будівельними нормами виконання робіт.

Будівля Андріївської церкви на період реставрації буде повністю передана у розпорядження генерального підрядника — українсько-французької компанії «Основа-солсіф».

«На виконання цих робіт у державному бюджеті на цей рік має бути передбачено близько 13 млн.грн. Всього ж комплекс ремонтно-реставраційних робіт Андріївської церкви оцінено у 78 млн. грн. Перший етап – аварійно-ремонтні роботи зі зміцнення схилу та фундаментів церкви вартістю у 10 млн.грн. – закінчили наприкінці минулого року», — розповіла Нелія Куковальська.

Здійснення комплексу ремонтно-реставраційних робіт в Андріївській церкві передбачене програмою підготовки Києва до Євро-2012.

Андріївська церква побудована в 1749-1754 роках на замовлення російської імператриці Єлизавети Петрівни. Спочатку церква належала до переліку палацових споруд імператорського двору, потім була передана до Київського магістрату, згодом — до Київської міської Думи і утримувалась за рахунок коштів міста Києва. З часу приєднання до НЗ «Софія Київська» утримується за кошти держави.