• Головна
  • Новини
  • Анонси
  • Анонс: вебінар про парафіяльну історію Унійної Церкви на Правобережній Україні у другій половині XVIII ст....

Анонс: вебінар про парафіяльну історію Унійної Церкви на Правобережній Україні у другій половині XVIII ст.

18 березня, 12:20
Анонс
Анонс: вебінар про парафіяльну історію Унійної Церкви на Правобережній Україні у другій половині XVIII ст. - фото 1
Центр релігійної культури імені Ігоря Скочиляса, програма “Київське християнство” та кафедра історії УКУ запрошують на вебінар на тему: “Парафіяльна цивілізація” Унійної Церкви на Правобережній Україні у другій половині XVIII ст.

Доповідачка: д-р габ. Ірена Водзяновська, Центр історичних досліджень Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ.

Дискутантка: д-р Валентина Лось, бібліотека Ягеллонського університету в Кракові.

"Розвиток інституційних й адміністративних структур Греко-Католицької Церкви був зумовлений як внутрішніми, так і зовнішніми чинниками. Політичні впливи еліт Речі Посполитої на вибори митрополитів, погляди коляторів, стимульований з Лівобережжя “тиск” православ’я, татарські набіги, майже перманентна присутність російських військ впливали не тільки на будування, але і тривалість парафіальної мережі. Однак розвиток парафій в особливий спосіб відзначився власне на цих землях, де упродовж 50 років їх кількість стрімко виросла з 150 до понад 1 000. Населення з території Галичини й Волині, білорусько-литовських земель, російської та отоманських терен створило багатокультурну, баготомовну і поліконфесійну мозаїку", — йдеться на сайті програми.

Під час вебінару відбудеться презентація книги “Zmierzch Unii: struktury terytorialne i personalne Cerkwi greckokatolickiej w drugiej połowie XVIII wieku na Bracławszczyźnie” (Lublin; Tczew 2018, 505 с.).

24 березня, початок о 16 год.

Подія у фб: https://www.facebook.com/events/481375632882716.

Лінк зум: https://us02web.zoom.us/j/88457288237?pwd=MGZCOEJKZ1pvL2hQVXh5WktvMTRsZz09