Анонс: відбудеться презентація українського перекладу Корану мовою Брайля

15.06.2021, 09:50
Анонс
Вперше шрифтом Брайля видано переклад смислів Корану (одну тридцяту частину) українською мовою. Презентація відбудеться о 16 червня 2021 року о 12.00 у центральній спеціалізованій бібліотеці для сліпих ім. М.Островського (Київ, Печерський узвіз, 5).

Під час презентації видання відбудеться конкурс читців Корану мовою Брайля, повідомили РІСУ організатори: ГО «Національні ініціативи», УТОС, Культурний центр «Дуслик».

Громадська організація «Національні ініціативи», яка займається різними культурними, освітніми і духовними проектами, розпочала цей проект через відсутність такого перекладу і відсутності у незрячих людей доступу до ісламської культурної та релігійної традиції. Переклад і видання було зроблене Республіканським будинком звукозапису і друку УТОС на замовлення ГО «Національні ініціативи».

Наразі видано тільки один джуз (частина) у зв’язку з об’ємністю шрифта Брайля по відношенню до звичайного тексту (приблизно 1 до 10) і відповідно по причині фінансування. Надалі планується друк інших текстів ісламського віровчення і ознайомлення української спільноти незрячих людей з цією світовою спадщиною.

Є ідея співпраці зі світовими фондами для незрячих і виготовлення або привезення графічних малюнків для незрячих, пов’язаних з ісламською традицією.

Теги: #Коран