Археологи знайшли український Стоунхендж, якому понад п'ять тисяч років

01.06.2021, 15:43
Культура
Археологи знайшли український Стоунхендж, якому понад п'ять тисяч років - фото 1
Українські археологи поблизу Дніпра в кургані знайшли старовинне кам’яне коло, яке є давнішим ніж знаменитий Стоунхендж, йому більше п’яти тисяч років.

Про це повідомляє "Джедаї" на каналі 2+2, інформує Lviv.znaj.ua.

Так, стало відомо, що на Дніпропетровщині, у селі Новоолександрівка, археологи знайшли кромлех — величезне кам’яне коло, якому п’ять із половиною тисяч років. Це одна із найдавніших знахідок на території України. Висота кургану — майже п’ять метрів. Каміння для спорудження стародавні мешканці приносили з берегів і викладали його, як пазл.

"Монументальність споруди демонструвала іншим племенам, що ця територія зайнята достатньо потужним колективом, який може дати відсіч будь-яким зазіханням на їхні пасовиська", — розповів начальник експедиції Дмитро Тесленко.

Збудували цей кромлех племена скотарів. У кургані знайшли рештки глиняного посуду, тож, імовірно, ці племена контактували із трипільцями. Зазначимо, що кромлех не мав жодного ритуального значення, але його використовували як цвинтар. На цей момент вдалося знайти 20 поховань різних епох.

Після розкопок на цьому місці створять музей просто неба, який стане туристичним аналогом британського Стоунхенджу.