• Головна
  • Теми
  • Без незалежної автокефальної української Церкви, Росія зберігатме свою присутність в Україні, — французький академік...

Без незалежної автокефальної української Церкви, Росія зберігатме свою присутність в Україні, — французький академік

21.01.2011, 17:36
Без незалежної автокефальної української Церкви, Росія зберігатме свою присутність в Україні, — французький академік - фото 1
Ален Безонсон, академік Французької академії наук, прокоментував для видання «День» сучасну ситуацію в Україні — після зміни влади. Він наголосив, що «здивований совєтизацією України за президентства Януковича».

Ален_Безонсон.jpgАлен Безонсон, академік Французької академії наук, прокоментував для видання «День» сучасну ситуацію в Україні — після зміни влади. Він наголосив, що «здивований совєтизацією України за президентства Януковича». На думку французького академіка, на сьогодні для України надзвичайно важливим фактором є незалежність української Церкви.

«На мою думку, дуже важливим фактором є незалежність української Церкви. Я не можу сприйняти того, що 70% українських парафій належить Православній Церкві, яка підпорядкована Московському Патріарху», — йдеться у коментарі Алена Безонсона.

Він наголосив, що «допоки не буде повністю незалежної автокефальної Церкви, Росія буде зберігати присутність в Україні і відмовлятиме їй у незалежності». Тому, як наголосив аналітик, «для утвердження незалежності України важливо заснувати автокефальну українську Церкву з власним Патріархом».

«І дуже болючим, я вважаю, є те, що гроші українських вірян є дуже важливою частиною доходу Російської Православної Церкви», — додав він.

На його думку, щоб говорити про сприйняття українською владою європейських стандартів у своїй діяльності, треба протистояти російській дипломатії, яка є дуже активною, і особливо дипломатії Московського Патріархату, «який зараз є частиною держави та інструментом російського ФСБ, спадкоємця КГБ».