Біля Західної стіни Єрусалиму знайшли печатку із зображенням грецького бога

10.11.2020, 10:20
Культура
Група дослідників, що працює в Національному парку долини Цурім в Єрусалимі, знайшла унікальну стародавню печатку з дорогоцінного каменю, на якій зображено обличчя бога Аполлона.

Біля Західної стіни Єрусалиму знайшли печатку із зображенням грецького бога - фото 61442

 

Про це повідомляє НВ.

Дорогоцінні печатки є різьбленими каменями з плоскою гранню, зазвичай розміром з монету. Вони використовувалися стародавніми людьми як форма підпису, зазначив археолог Елі Шукрон.

Печатка притискалася до м’якого матеріалу, наприклад, воску, щоб залишити відбиток того, що було вирізано на камені. Такі підписи використовувалися при покупці товарів, підписання документів або при проведенні ділових операцій.

Знайдена в Єрусалимі печатка зображувала обличчя бога Аполлона. Вона була датована приблизно 2000 роками назад, коли в цьому районі жили євреї. Аполлон був грецьким богом, а не їх, тому незрозуміло, чому саме там була виявлена така печатка.

«Рідко можна знайти зображення бога Аполлона в місцях, які ототожнюються з єврейським населенням. Коли ми знайшли дорогоцінний камінь, ми запитали себе: «Що робить Аполлон в Єрусалимі?» І навіщо єврею носити кільце з портретом іноземного бога?", — сказав Шукрон.

Дослідники виявили, що печатка була зроблена з яшми (яка колись вважалася дорогоцінною) і колись прикріплювалася до кільця, що означає, що власник, ймовірно, носив яшму з метою, не пов’язаною з укладанням угод.

Судячи з усього, власник кільця не сприймав його як ритуальний предмет, що відображає його релігійні переконання. Швидше за все, він хотів володіти тим, що символізує зображення Аполлона: світлом, чистотою, здоров’ям і успіхом.