"Боротьба триває", - Митрополит Епіфаній про три роки ПЦУ

07 січня, 10:03
Православні
"Боротьба триває", - Митрополит  Епіфаній про три роки ПЦУ - фото 1
Три роки тому ПЦУ отримала Томос. Про те, що змінилося з того часу, яким Церква бачить своє майбутнє розповів в інтерв'ю DW Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

"Ми довго йшли до цього, практично 30 років. Українська Церква боролася за визнання свого автокефального статусу. І протягом останніх трьох років теж триває боротьба. Боротьба щодо становлення незалежної автокефальної Православної Церкви як однієї серед інших помісних Православних Церков. Ми зберегли єдність Церкви, ми утверджуємось, ми маємо підтримку з боку українського народу. І це головне. В Україні більше 70 відсотків православних. Загалом більше 50 відсотків, згідно з різними соцопитуваннями, є вірними ПЦУ. Це надихає далі рухатися, трудитися", - сказав Митрополит ПЦУ.

Він також акцентував на тому, що з боку Російської Православної Церкви (РПЦ) подано позови до судів. "Вони вважають, що перехід громад з УПЦ МП до ПЦУ був неправомірним. Але 99 відсотків всіх позовів, які були з їхнього боку, ми виграли. І це свідчить про те, що ми на правильному шляху", - говорить Митрополит.

За словами Предстоятеля ПЦУ, держава повинна забезпечити, щоб переходи з УПЦ МП до ПЦУ були мирними, бо є постаті, організації, які намагаються дестабілізувати цей процес.

"Є різні світські організації, миряни, не буду називати деяких олігархів, які фінансують всі ці процеси. Думаю, що їхні прізвища всім знайомі. Вони заробляють кошти на українцях і потім використовують їх, щоби боротися за вплив РПЦ тут в Україні. Але все завершиться єдністю, загальною єдністю всіх православних в Україні. Ми пройдемо ці випробування, ми об'єднаємося", - наголосив очільник ПЦУ.