Бучанська міскрада закликала вірян і духовенство УПЦ МП перейти в ПЦУ

20 травня, 14:43
Держава
Бучанська міскрада закликала вірян і духовенство УПЦ МП перейти в ПЦУ - фото 1
Депутати Бучанської міської ради закликали настоятелів церков УПЦ Московського Патріархату, що знаходяться на території громади, вийти з Української Православної Церкви МП і приєднатись до Православної Церкви України.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Бучанської міської ради, інформує "Великий Київ".

У документі, адресованому настоятелям церков УПЦ, зазначається, що керівництво Російської православної церкви, на чолі з патріархом кірілом, підтримало російське військове вторгнення 24 лютого, а сам очільник московського патріархату вручив керівнику росгвардії ікони та побажання благословення вбивцям і душогубам українців, що не може називатися інакше як духовним злочином.

Також депутати нагадали священикам Московського Патріархату про непоодинокі випадки співпраці священників та прихожан УПЦ МП ворогом, що є наслідком впливу ворожої ідеології.

"Горе, що прийшло на нашу землю благословив найвищий ієрарх московського патріархату. Всім українцям стало очевидно, що за словами про братерську любов і створення єдиного духовного простору ховається людиноненависницьке прагнення знищити українську націю… Тому християни, які належать до московського патріархату, повинні усвідомити, що не можна надалі перебувати в юрисдикції російського патріарху. Час робити вибір!" – йдеться в документі.

Прихожан Московського Патріархату закликали не бути байдужими до ситуації, яка склалася в Україні, і рішуче засудити дії окупантів.

"Ми просимо вас, духовних наставників ваших вірян, в цей вирішальний для України час зробити єдино правильний вибір – вийти з Московського Патріархату і приєднатися до Православної Церкви України. Це не лише допоможе перемогти агресора, а й об’єднає всіх українців та принесе на нашу землю довгоочікуваний мир. Тільки в єдності Україна зможе вистояти і перемогти. Вистоїмо і переможемо в єдності держаного і духовного начала!" – підсумували автори звернення.