«Це був шок»: головний рабин України про заборону в’їзду іноземцям

«Це був шок»: головний рабин України про заборону в’їзду іноземцям - фото 1
Головний рабин України Моше Реувен Асман каже, що рішення українського уряду про заборону в'їзду іноземцям було для нього абсолютною несподіванкою.

Адже 25 серпня на зустрічі Володимира Зеленського з представниками юдейських релігійних організацій України про таку заборону взагалі не йшлося. За словами рабина, президент лише попросив їх звернутися до єврейської громади із закликом уникати масового скупчення людей на Рош га-Шана цього року.

Про це інформує Громадське.

«Коли Кабмін ухвалив таке рішення, це був шок для нас, бо з президентом на зустрічі не йшлося про заборону в’їзду», — сказав нам Моше Реувен Асман.

Він додав, що «якщо так вирішила держава, то хасиди будуть виконувати»: «Позиція нашої святої Тори — бережіть, отче, наші душі, тобто здоров’я. Турбота про здоров’я і життя людей — вище усього і скасовує багато заповідей».

Він переконаний, що в цій ситуації можна було уникнути заборони і знайти компроміс. Наприклад, дозволити в’їзд невеликій кількості людей, яких можна зобов’язати зробити тести на COVID-19 до вильоту і після прибуття. А з аеропорту організовано доставити людей до місця паломництва й там максимально обмежити контакт з місцевими.

«Рішення, яке ухвалив уряд, спрямоване на захист усіх українців і усіх іноземців. Ми не ухвалюємо рішень за дискримінаційними критеріями. Ми ухвалюємо рішення, які дозволяють захистити здоров'я громадян незалежно від їхньої національності, громадянства, релігії чи іншої приналежності», — каже глава МЗС Дмитро Кулеба.

«Це був шок»: головний рабин України про заборону в’їзду іноземцям - фото 57724