Церквам в окупованому Криму знову виписують незаконні штрафи - правозахисники

02 квітня, 18:31
Держава
Церквам в окупованому Криму знову виписують незаконні штрафи - правозахисники - фото 1
У березні 2021 року в тимчасово окупованому Криму зафіксували щонайменше чотири нові факти переслідування Російською Федерацією вірян і релігійних організацій з винесенням штрафу на суму 70 тисяч рублів (25,8 тисячі гривень).

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Кримську правозахисну групу.

«Кримська правозахисна група (КПГ) продовжує фіксувати як російська влада систематично порушує свободу віросповідання в окупованому Криму», - йдеться в повідомленні.

Так, за даними КПГ, 2 березня оштрафували на 5 тис. рублів (1,8 тис. грн) члена релігійної організації «Дім горшечника» у м.Севастополі Євгена Корнєва, звинувативши його в незаконній місіонерській діяльності (ч.4 ст. 5.26 КпАП РФ).
3 березня синагогу месіанських юдеїв «Хава Нагіла» в м. Євпаторія оштрафували на 30 тис. рублів (11 тис. грн) за поширення відеозаписів з богослужінням рабина, на яких не було маркування релігійної організації (ч.3 ст. 5.26 КпАП РФ).
10 березня «Церква євангельських християн-баптистів м. Євпаторія» оштрафували щонайменше на 30 тис. рублів за наявність у церкві релігійної літератури без маркування релігійної організації (ч.3 ст. 5.26 КпАП РФ).

22 березня штраф у 5 тис. рублів присудили єпископу Церкви християн віри євангельської "Маяк" у м. Ялта Артему Моріу, звинувативши його в місіонерській діяльності (ч.4 ст. 5.26 КпАП РФ).

Загалом за період окупації КПГ зафіксувала 118 адміністративних проваджень щодо релігійних організацій та їхніх членів за ст. 5.26 КпАП РФ. В рамках цих проваджень винесено штрафів на суму не менше 1 млн 590 тис. 500 рублів (550 тис. грн).