Церкви по всьому світу об’єднуються в молитві за 340 мільйонів переслідуваних християн

11.11.2021, 10:33
Світові
Церкви по всьому світу об’єднуються в молитві за 340 мільйонів переслідуваних християн - фото 1
Щороку церкви усього світу відзначають Міжнародний день молитви за переслідуваних християн, яких налічується понад 340 мільйонів. У 2021 році наглядова група в США International Christian Concern заявила: «Перше, про що просять переслідувані християни – це молитися за них».

Вперше цей день був запроваджений комісією з релігійної свободи у 1996 році. Мета − закликати Церкви у всьому світі присвятити один недільний день молитві за переслідуваних християн. Про це повідомляє "Слово про слово" з посиланням на Christianpost.

«Понад двадцять років кожного листопада Церкви у всьому світі об’єднуються в молитві за наших братів та сестер, яких переслідують. Сьогодні понад 300 мільйонів християн живуть в місцях, де вони не можуть вільно сповідувати Ісуса Христа. Дивує те, що це кожний восьмий християнин у світі», – сказав генеральний директор комісії з релігійної свободи Томас Ширмахер.

«Деякі з країн, наприклад Північна Корея, надзвичайно небезпечні в цьому сенсі. Якщо вас впіймали з Біблією, ви можете провести залишок свого життя у в’язниці, або вас просто стратять, – пояснив він. – Крім того, і в інших місцях по всьому світу переслідують за Євангеліє, отже способів пригнічення багато».

«За кожною цифрою та статистикою стоїть історія людини», – зазначається у Всесвітньому списку спостережень за утискамии релігійної свободи. Ціль цього списку виявити країни, в яких переслідування найсильніші.

Всесвітній список спостережень повідомляє, що під час ізоляції через пандемію коронавірусу християнам в Індії, М’янмі, Непалі, В’єтнамі, Бангладеш, Пакистані, Центральній Азії, Малайзії, Північній Африці, Ємені та Судані було відмовлено у допомозі.

«Християни, що обирають слідувати за Христом, знають, що вони ризикують втратити підтримку з боку подружжя, сімей, племен і громад, а також місцевої та національної влади. У них виникають фінансові проблеми, вони не мають змоги звернутися до звичайних структур за допомогою», – наголосив він.

Марк Рідеманн, директор зі зв’язків із громадськістю та свободою віросповідання для допомоги потребуючим Церквам, сказав, що найбільш важливими факторами, що впливають на свободу віросповідання сьогодні, є авторитарні уряди, ісламістський екстремізм та етнічно-релігійний націоналізм.

«Деякі країни материкової частини Азії продовжують керуватися однопартійними марксистськими диктатурами», − цитує його слова The Tablet.

«Сюди входять Північна Корея, де політика щодо релігійних груп є «винищувальною», і Китай, де масове спостереження, вдосконалені технології штучного інтелекту, система соціального кредиту та жорстокі репресії проти релігійних та етнічних груп, забезпечують верховенство держави.

Потім Рідеманн пояснив, що Африка є свідком «надзвичайно швидкого зростання транснаціональних джихадистських угруповань, які постійно переслідують усіх тих мусульман і християн, які не приймають їхню радикальну ісламістську ідеологію».

Посилаючись на Африканський центр стратегічних досліджень, він додав, що країни Африки на південь від Сахари «стали притулком більше ніж двох десятків екстремістських угруповань, які активно діють – і все частіше співпрацюють – у 14 країнах».

Він також пояснив, що Азія стикається зі явищем «етнорелігійного націоналізму». В країнах де більшість населення буддисти та індуїсти, збільшується пригнічення та придушення релігійних меншин. «Індія − найяскравіший приклад, – продовжив він. − Індія з населенням майже 1,4 мільярда людей є одночасно найбільшою демократією у світі та країною з найбільшим і найзапеклішим рухом релігійного націоналізму».

Проте люті переслідування не впливають на зростання Церкви чи віри людей. «Коли наших сестер і братів переслідують за віру, вони, як і раніше, обирають Ісуса, Живу воду, – це диво на наших очах», – наголошується у Всесвітньому списку спостереження за утисками релігійної свободи.