Церкву Св. Онуфрія у Буську відреставрують за 6,2 мільйонів гривень

09.06.2021, 14:23
Культура
Церкву Св. Онуфрія у Буську відреставрують за 6,2 мільйонів гривень - фото 1
Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації провів закупівлю у системі ProZorro на реставрацію дерев’яної церкви Св. Онуфрія у Буську, яку переможець тендеру має здійснити до 31 грудня 2022 року.

Про це інформує сайт varianty.lviv.ua.

Аукціон стартував 24 травня цього року, участь у ньому взяли підприємство об'єднання громадян "Центр комплекс", ТОВ В.Ф.Ф. та ТОВ "Будівельна компанія "Сітіград", які запропонували провести реставрацію за 5 970 183 грн, 6 123 298,45 грн й 6 238 000 грн відповідно. Переможцем обрали "Центр комплекс", а початкова вартість закуплі становила 6 256 186 грн.

Як вказано у закупівлі, у храмі здійснять повну реставрацію будівлі, оброблять захистом дерев'яні конструкції храму, облаштують електроосвітлення і систему блискавкозахисту.

За даними аналітичної системи YouControl, підприємство об'єднання громадян "Центр комплекс" зареєстроване у Львові з 1993 року, займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Засновником фірми є громадська організація "Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України". Розмір статутного капіталу підприємства становить 8 800 грн.

Минулоріч це підприємство виграло тендери на ремонт центрального входу у Парку культури Львова та реставрацію старовинної хати у Шевченківському гаю.

Зазначимо, дерев'яна церква Святого Онуфрія у м. Буську є пам’яткою архітектури національного значення, збудована у 1680 році в передмісті Воляни (сьогодні – вулиця Б.Хмельницького) на місці стародавнього городища в оточенні давніх валів. У першій половині XVIII століття було виготовлено п'ятиярусний іконостас з різьбою в стилі бароко. У 1905 році храм відремонтували, а наступного року в інтер'єрах з'явився настінний живопис.

Додамо, станом на 2018 рік, за 27 років на Львівщині вщент згоріло 28 стародавніх дерев'яних церков та виникло 108 пожеж у храмах.