Через судову тяганину віряни ПЦУ більше року не можуть зареєструвати свою громаду

23.07.2020, 10:25
Держава
Більше року парафіяни не можуть зарєструвати свою громаду - фото 1
Більше року парафіяни не можуть зарєструвати свою громаду
Православні віряни села Сосонка не зможуть зареєструвати релігійну громаду ПЦУ, доки Вінницький районний суд не визнає законність зборів, на яких селяни вирішили відійти від УПЦ МП.

Таке рішення 22 липня фактично ухвалив Вінницький апеляційний суд, скасувавши постанову Вінницького міського суду.

Деталі справи, де так багато судової тяганини, кореспонденту Vlasno.info розкрив начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький.

Вінницький апеляційний суд 22 липня скасував рішення міського суду, яке зобов'язувало управління у справах релігій та національностей Вінницької ОДА зареєструвати статут релігійної громади села Сосонка Вінницького району. Та щоб зрозуміти суть цієї справи, необхідно подивитись у недалеке минуле.

У січні 2019 року селяни провели збори, на яких вирішили перейти до ПЦУ. Щоб юридично затвердити об'єднання із Помісною Церквою, вони мали зареєструвати новий статут релігійної громади в управлінні у справах національностей та релігій Вінницької ОДА. Однак, частина мешканців села захотіла залишитись під "духовною юрисдикцією" УПЦ МП, а тому звернулися до суду, щоб оскаржити результати зборів.

Вірні ПЦУ також не "відсиджувались", і так само подали позов, вимагаючи, аби суд зобов'язав профільне управління ОДА зареєструвати громаду. У підсумку, вийшла ситуація, коли міський районний суд зобов'язав управління "узаконити" громаду, але воно не може цього зробити, доки Вінницький районний суд не поставив крапку у справі щодо законності зборів громади.

«Вінницький міський суд зобов'язав управління у справах релігій та національностей зареєструвати статут релігійної громади у новій редакції у зв'язку із її переходом під юрисдикцію Православної Церкви України. Однак, оскільки було поставлене питання щодо незаконності громадських зборів про зміну підлеглості громади, і ця справа розглядається у Вінницькому районному суді, ми прийняли рішення здійснити реєстрацію статуту релігійної громади, коли її розгляд завершиться», – зазначив керівник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький.

Не погоджуючись чекати, частина вірян Сосонки, яка вирішила перейти до ПЦУ, звернулась до Вінницького міського суду із позовною вимогою зобов'язати профільне управління ОДА зареєструвати громаду ПЦУ.

Позов був задоволений, після чого управління подало апеляційну скаргу із вимогою призупинити виконання рішення до того, як районний суд винесе вердикт щодо законності зборів.

Тим часом вірні УПЦ МП також подали відповідну апеляцію, яку й розглянули сьогодні. Під час сьогоднішнього засідання апеляційний суд скасував рішення міського суду.

Відтепер православним вірянам Сосонки, що виявили бажання перейти до ПЦУ, необхідно дочекатись рішення районного суду для того, щоб зареєструвати релігійну громаду.

«Фактично, судова тяганина перемістилася до стін районного суду, де розглядається питання про законність законність громадських зборів», – підсумовує Ігор Салецький.