Чернігівська облрада просить Зеленського та уряд заборонити УПЦ МП

07 червня, 12:53
Держава
Чернігівська облрада просить Зеленського та уряд заборонити УПЦ МП - фото 1
Чернігівська обласна рада просить заборонити діяльність в Україні Російської Церкви, її структурних підрозділів та залежних організацій.

Як передає УНІАН, відповідне звернення до президента, уряду та парламенту депутати Чернігівської ради ухвалили під час чергового сесійного засідання.

Згідно з документом, агресія РФ проти України з 2014 року ведеться із застосуванням збройних сил держави-агресора, а також засобів пропаганди та численних маніпуляцій.

"Московська Церква посідає чільне місце серед інструментів агресії як через безпосередню колаборацію - злочинну співпрацю священнослужителів із окупантами - так і поширення наративів ворога, сприяння ворожнечі серед українців, виправдання російської агресії та перешкоджання об’єднанню українських православних", - наголошується у зверненні. Також згадуються випадки прославляння "русского мира" та російської зброї священиками.

Як прокоментувала ініціаторка звернення, депутатка Чернігівської облради Юлія Заїка, навіть міжнародні документи дозволяють обмежувати діяльність релігійних організацій у випадках загрози національній безпеці країни.

"І сьогодні ми маємо саме такий випадок. Заборона Московського Патріархату - це не питання віри, це питання поширення колаборації, маніпуляції ворогом і зради. Ми маємо пояснити громадам, вірянам, що ніхто не забирає віру та Церкву. Ми працюємо на захисті інтересів і безпеки України", - підкреслила вона.