«Чудо над Дніпром», — Глава УГКЦ про порятунок Києва на конференції в римському університеті «LUMSA

«Чудо над Дніпром», — Глава УГКЦ про порятунок Києва на конференції в римському університеті «LUMSA - фото 1
У римському університеті «LUMSA» відбулася конференція на тему «Фатіма: Росія і Україна в сучасну історичну епоху». Доповідачем онлайн із Києва був Глава УГКЦ Святослав.

Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ у Римі.

Розповідаючи про план російських військ швидкого захоплення Києва на початку повномасштабної війни та мужній опір українського війська, Блаженніший Святослав схарактеризував це як «чудо над Дніпром», провівши паралель з історичною подією польсько-більшовицької війни 1920 року — так званою Варшавською битвою. Саме тоді поляки змогли зупинити більшовицьку навалу на Європу, а тодішній нунцій у Польщі, пізніше Папа Пій XI, назвав цю битву «Чудом над Віслою».

За його словами, український народ, на відміну від російського, у своєму культурно-церковному формуванні розвивався як невід’ємна частина європейського континенту.

"Ми сьогодні бачимо абсолютно європейське ставлення українців до держави й політичних інститутів, потужне формування горизонтальних суспільних зв’язків та розвиток громадянського суспільства, і що не менш важливо — релігійний плюралізм та спротив будь-яким спробам повернення тоталітаризму», — підсумував Блаженніший Святослав.

Говорячи про війну в Україні, Глава УГКЦ вказав на її виразний геноцидний вимір як наслідок колоніальних амбіцій Росії.

«За час повномасштабної війни ми зрозуміли, що йдеться не просто про війну однієї країни проти іншої, чи тим більше військову операцію, але про справжній геноцид нашого народу, який супроводжується жахливими військовими злочинами братських могил, тортурами над цивільним населенням, депортаціями дітей тощо».

«Заперечення існування українського народу як нації з її історією, мовою, культурою та церковною традицією є пропагандою, яку очільники кремля проголошують уже довший час. Для російських ідеологів бути українцем не означає належності до народу з власною ідентичністю, але бути адептом певної штучно створеної західної ідеології. Саме тому ідеологія русского міра заперечує право українців мати власну незалежну державу і трактує Україну як свою стару колонію. Тому війна в Україні є виразно колоніальною, а російська влада використовує історію як інструмент маніпуляції у своїй пропагандивній машині».

Блаженніший Святослав також вказав на «святотацьку інструменталізацію християнських цінностей» збоку РПЦ, яка не лише «не засудила загарбницьку війну проти України, а й возвеличує військові злочини російських солдатів як подвиг і героїчний захист православної віри від сатанинського Заходу.

Глава УГКЦ закликав весь інтелектуальний світ «не мовчати», а надати ідеології русского міра відповідну наукову оцінку.

«Якщо геноцид українського народу, який сьогодні Росія здійснює на нашій землі, не буде засуджено разом із людиновбивчою ідеологією русского міра, завтра він стане причиною нових жертв, як це сталося в минулому столітті внаслідок поширення нацизму та комунізму в різних країнах світу».

Однак фатімське послання Пресвятої Богородиці, за словами Блаженнішого Святослава, «є для нас посланням надії, - надії на покров для України та покаяння і навернення Росії». «Хоча для того, щоби визволитися з тенет ідеології русского міра, — вважає Глава УГКЦ, — потрібно пройти ще довгий шлях, і не лише в Росії…».

Співдоповідачем Глави УГКЦ був професор Роберто Де Маттеі, президент фундації «Лепанто». У доповіді він присвятив увагу поясненню фатімського послання про гріхи Росії у контексті війни в Україні, вказавши на необхідність Росії «визволитися від фальшивих інтерпретацій свого минулого й теперішнього беззаконня».

Додамо, що конференція відбулася в день, коли Католицька Церква вшановує Фатімське об’явлення Пресвятої Богородиці. Саме в цей день Президент України Володимир Зеленський зустрівся із Папою Франциском. «Багато збігів у цей символічний день є для нас, християн, знаком Божого провидіння», — прокоментував Блаженніший Святослав.