• Головна
  • Новини
  • День Соборності-2014 — святкова дата, яка перетворилася на день жалоби, муфтій ДУМУ «Умма»...

День Соборності-2014 — святкова дата, яка перетворилася на день жалоби, муфтій ДУМУ «Умма»

23.01.2014, 11:40
День Соборності-2014 — святкова дата, яка перетворилася на день жалоби, муфтій ДУМУ «Умма» - фото 1
Муфтій одного з найбільших об'єднань мусульман країни закликав політиків і громадян шукати один в одному те, що об'єднує, а не розділяє.

Муфтій одного з найбільших об'єднань мусульман країни закликав політиків і громадян шукати один в одному те, що об'єднує, а не розділяє.

мусульмани.jpg

«Я завжди з почуттям і натхненням ставився до Дня Соборності і Свободи як символу єдності всього українського народу на нашій, Богом даній, землі. Цей день завжди був для мене своєрідним нагадуванням про те, що ми — вільні громадяни вільної країни.

У контексті ситуації, що склалася на сьогоднішній день я, як і будь-який інший громадянин України, молюся за благополуччя України і всіх її мешканців, за припинення кровопролиття, за мирне і конструктивне вирішення суперечок шляхом діалогу.

Як муфтій одного з найбільших об'єднань мусульман країни спільно з духовними лідерами інших конфесій закликаю до цього, звертаючись до політиків і громадян. Заслуговує на увагу те, що в ці тривожні дні священнослужителі різних віросповідань надають один одному небувалу підтримку. Господь благословив людей України здатністю визнавати інші думки і шукати один в одному те, що нас об'єднує, а не розділяє — це неоціненний дар.

Від імені Духовного управління мусульман України «Умма» висловлюю повну підтримку комюніке, прийнятому сьогодні Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій на екстреному засіданні. Учасники заходу закликають до негайного припинення кровопролиття, засуджують використання церков і релігійних організацій у політичних маніпуляціях, а також просять про термінову зустріч з Президентом України та лідерами опозиції.

Безумовно, я від щирого серця приєднуюся до закликів молитися і навіть, у міру можливості, дотримуватися добровільного посту (адже немає перепони між благанням того, хто розговіє, і Господом) за збереження миру і цілісності Соборної Української Держави», – йдеться у заяві муфтія Саіда Ісмагілова.