• Головна
  • Новини
  • Депутати вдруге не підтримали документ про стратегію гуманітарної політики України...

Депутати вдруге не підтримали документ про стратегію гуманітарної політики України

25.05.2011, 10:57

Верховна Рада України вдруге не дійшла згоди відносно Рекомендацій парламентських слухань на тему "Стратегія гуманітарної політики сучасної України", які відбулись ще 6 жовтня 2010 року.Окрім питань освіти, науки, мови, ЗМІ та охорони здоров’я, проект Рекомендацій містив аналіз релігійної ситуації в Україні та ролі релігійних громад у житті суспільства.

Верховна Рада України вдруге не дійшла згоди відносно Рекомендацій парламентських слухань на тему "Стратегія гуманітарної політики сучасної України", які відбулись ще 6 жовтня 2010 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.Окрім питань освіти, науки, мови, ЗМІ та охорони здоров’я, проект Рекомендацій містив аналіз релігійної ситуації в Україні та ролі релігійних громад у житті суспільства.

Проект постанови № 8364 про схвалення Рекомендацій, підготовлених Комітетом з питань культури і духовності, підтримали лише 106 парламентарів, замість 226 необхідних. З них 53 – від фракції «БЮТ-Батьківщина», 30 – від Блоку "НУНС", 20 – від групи "Реформи заради майбутнього" та 3 позафракційні. Партія регіонів, комуністи та Народна партія не підтримали запропонований документ під час голосування, яке відбулось 12 травня.

У документі наголошувалось на великій значущості міжконфесійних об’єднань.

“За роки незалежності релігійне життя збагатилося таким новим для нас явищем, як міжконфесійні об’єднання, що є показником розширення співпраці між суб’єктами релігійного життя, ознакою його нормалізації, зменшення внутрішньої напруги у релігійному середовищі та його конфліктогенного впливу на інші суспільні процеси”, – йшлося у проекті Рекомендацій.

На думку учасників парламентських слухань, “душпастирство в армії, духовна опіка над іншими силовими структурами, соціальне служіння, милосердницька і доброчинна діяльність свідчать про зростання соціальної ролі Церкви”.

При цьому постійний процес оптимізації інституційної мережі релігійних організацій має призвести до того, що їхня кількість буде відповідати рівню релігійності громадян, задовольнятиме їхні релігійні і духовні потреби.

Учасники парламентських слухань серед іншого рекомендували Кабінетові Міністрів України розробити проекти законів про Концепцію державно-конфесійних взахємин в Україні; передбачити посилення відповідальності фізичних і юридичних осіб, політичних партій, ЗМІ за прояви ксенофобії, розпалювання міжнаціональної, міжконфесійної ворожнечі, посягання на пам’ятки культури всіх національних (етнічних), конфесійних спільнот і меншин України.

Нагадаємо, що це вже друга спроба ухвалити Рекомендації парламентських слухань у сфері гуманітарної політики. Аналогічні пропозиції містились у проекті постанови №7444, яку парламент відхилив та зняв з розгляду наприкінці грудня 2010 року. Однак у попередньому варіанті Рекомендацій містилась пропозиція звільнити Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, з чим не могли погодитись представники провладної більшості.