• Головна
  • Новини
  • Дипломатія шляхом віри – альтернатива «холодній війні» від професора Тіма Паунелла...

Дипломатія шляхом віри – альтернатива «холодній війні» від професора Тіма Паунелла

16.11.2015, 09:24
Дипломатія шляхом віри – альтернатива «холодній війні» від професора Тіма Паунелла - фото 1
Про дипломатію шляхом віри, яка здатна змінити світ розповів професор Тім Паунелл, директор Юридичної школи (США, Лос Анджелес), Центру вирішення конфліктів та представник Пеппердинського університету в рамках лекції в середу, 11 листопада.

exklusiv.gifВсередині кожної людини, чи ми говоримо про віруючих, чи про нерелігійних людей, є певна система цінностей. Сучасна дипломатія трансформується таким чином, що вона звертається не до публічних позицій різних сторін конфліктів, а до їхніх інтересів. Про дипломатію шляхом віри, яка здатна змінити світ розповів професор Тім Паунелл, директор Юридичної школи (США, Лос Анджелес), Центру вирішення конфліктів та представник Пеппердинського університету в рамках лекції в середу, 11 листопада.

конф_1.jpg

«Революцію у поглядах на сучасну дипломатію розпочала Держсекретар США Кондоліза Райс ще у 2005-му році. У своїй промові вона порівняла сучасну дипломатію з дипломатією часів Холодної війни. Однак сьогодні ми бачимо як вона змінюється і стає багатовекторною – а також і трансформаційною. Я хочу розказати вам про те, як дипломатія шляхом віри може привести нас до якісно нової співпраці», - підкреслив спеціаліст у рамках заходу від НПУ ім. Драгоманова та Християнського центру «Реаліс».

Тім Паунелл був організатором проекту світового масштабу PACIS, який високо оцінили фахівці. Над ним працювали усього три особи, які були у контакті зі сторонами конфлікту на Близькому Сході. За словами професора Паунелла, суть підходу полягає в тому, щоб звертати увагу на глибинні цінності – особливо, якщо ми маємо справу з віруючими.

конф_2.jpg

Katallage у давньогрецькій, tikkun olam та shalom у івриті, sulh та (mu)salaha арабською, поняття yoga у санскриті – всі ці слова говорять нам про примирення. Дипломатія шляхом віри відходить від старої моделі дипломатії, яка підтримує змагання між сторонами конфлікту – де хтось обов’язково програє, поки інший тріумфує. Проте, дипломатія нового типу пропонує посадити сторони з одного боку столу та разом розглянути проблему – торкнувшись їхніх цінностей та мотивацій.

Дипломатія шляхом віри містить у собі 8 ядер (плюралізм, включення, миротворництво, справедливість, прощення, зцілення, незалежність та каяття) – основних понять та два принципи: орієнтація на божественне та примирення як центральне поняття. Коли віруючі люди по різні боки столу переговорів звертаються до корінних принципів священних текстів, які кажуть про мир та цінність діалогу, перед ним постає вибір, за чим вони будуть слідувати.

Але подібна методика працює і за умов секулярного (нерелігійного) середовища. Тому що навіть за бажання володіння більшими сумами та більшим обсягом влади стоїть певна більш глибока мотивація, поняття чесності, добра та справедливого ставлення. Тім Паунелл запропонував нам усім задуматись над тим, яким може бути інший шлях, коли здається, що у нашому суспільстві (не кажучи про зовнішні конфлікти) не знайти порозуміння. Незабаром читайте на РІСУ його інтерв’ю.