• Головна
  • Новини
  • Для збереження Софії і Лаври в списку ЮНЕСКО залишилося півроку...

Для збереження Софії і Лаври в списку ЮНЕСКО залишилося півроку

12.08.2010, 10:28
Для збереження Софії і Лаври в списку ЮНЕСКО залишилося півроку - фото 1
Україна повинна до 1 лютого 2011 року виконати рекомендації ЮНЕСКО, щоб національний заповідник «Софія Київська» і Києво-Печерська Лавра не потрапили у «чорний список» цієї організації.

Sofiya.jpgУкраїна повинна до 1 лютого 2011 року виконати рекомендації ЮНЕСКО, щоб національний заповідник «Софія Київська» і Києво-Печерська Лавра не потрапили у «чорний список» цієї організації.

Як передає УНІАН, про це заявив перший заступник голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Яків Дігтяр на прес-конференції у Києві.

Він поінформував, що у резолюції 34-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка проходила 25 липня - 3 серпня у Бразилії, визначено рекомендації Україні, які вона повинна виконати.

Lavra_w.jpg«І країна повинна виконати ці пункти і до 1 лютого подати інформацію про стан навколо Софії і Лаври», – наголосив Я.Дігтяр.

Він уточнив, що відповідно до рекомендацій Україна повинна привести у відповідність до міжнародних стандартів нормативно-правову базу у питанні захисту культурної спадщини, обмежити можливість будівництва поблизу Софії Київської і Києво-Печерської лаври.

За словами В.Дігтяря, якщо Україна не виконає цих умов, зазначені об’єкти, які мають статус всесвітньої культурної спадщини, можуть бути занесені до так званого «чорного списку».