• Головна
  • Новини
  • Донецький бізнесмен подарував церкві мощі 30 святих: яким чином отримав їх невідомо...

Донецький бізнесмен подарував церкві мощі 30 святих: яким чином отримав їх невідомо

31.01.2013, 14:55
Донецький бізнесмен подарував церкві мощі 30 святих: яким чином отримав їх невідомо - фото 1
Мощі 30 найшанованіших християнських святих і чудотворців з'явилися в храмі Святого Духа, розташованому в самому центрі Слов'янська Донецької області.

Донецьк.jpgМощі 30 найшанованіших християнських святих і чудотворців з'явилися в храмі Святого Духа, розташованому в самому центрі Слов'янська Донецької області, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рomisna і "Сегодня".

На дерев'яному круглому мощевичку розташовані мощі Миколи Чудотворця, Пантелеймона Цілителя, Георгія Побідоносця, блаженної Матрони Московської, Кипріана та Юстинії та багато інших. А в самому центрі розміщені священні останки Іоанна Хрестителя. Як розповів о.Роман Литвинюк, настоятель храму Святого Духа, УПЦ (МП), святиню церква отримала 25 січня. 

"Нам її передав місцевий благодійник, який не хоче називати своє ім'я. Можу тільки сказати, що він займається бізнесом. Такий дар - для храму найбільша благодать", - каже отець Роман.

Як йдеться у повідомленні, у мощевичка була ціла передісторія. Спочатку меценат зробив її на замовлення з дерева і приніс о.Роману. А коли священик схвалив роботу, благодійник відправився за святинями. Частинки плоті святих він збирав зі всього світу: так, мощі Миколи Угодника зберігаються в крипті собору в місті Барі (Італія), мощі Пантелеймона Цілителя - в Греції, а Матрони Московської - у Москві, і т.д.

Однак, яким чином меценату вдалося отримати частинки плоті святих у місцях їх постійного перебування, не повідомляється.

Теги: #Мощі