Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ

29 липня, 10:14
Суспільство
Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 1
Псевдоволонтерка Віра Хвуст – дружина Костянтина Хвуста – священика Православної церкви Московського Патріархату шахраювала, збирючи кошти нібито на автівки для ЗСУ.

Про це йдеться у розлідуванні Євгенії Гоголь на zaxid.net.

Зараз сім’я перебуває в Італії в містечку Pordenone (інформація зі сторінки самої ж Віри).

Частина 1: Шахрайство на автомобілях для ЗСУ

13 липня 2022 року: на своїй сторінці у фейсбук Віра відкриває збір на автомобіль (Jeep Commander) для Сходу. Очікувана сума збору: 65 996,48 грн (1828,15 €). Ознайомитись з дописом можна на Скрін_1(червона дата – день коли він зроблений).

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97150

В дописі вона не вказує: ні назву машини чи характеристики, ні для якої бригади цей автомобіль, ні на яких підставах проводиться збір, ні в якій країні вона «знайшла машину». Є лиш фото автомобіля.

15 липня: мова починає йти про 500€ завдатку, і так ніби вже машина їде на СТО.

18 липня: наступний допис – про те, що машина вже на СТО, і їй будуть робити маленький «ремонт». Прикріплено звіт по зібраних коштах та витратах. В якій країні це СТО, невідомо.

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97151

21 липня: Машина має покинути СТО, тож потрібно терміново назбирати ще коштів за машину, СТО та бензин: 1585 € (60 071,5 грн).

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97152

22 липня: Машинка виїхала в сторону України, збір продовжується, бо на картці у Віри тільки 85 грн.

І ось тут почалось!

У коментарях до одного з дописів з'являється запитання про те, чому ця автівка виставлена на продаж в Мексиці.

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97155

Ознайомитись з оголошенням про продаж автівки в Мексиці ось тут:

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97156

 

Віра починає пояснювати все тим, що вона і сама не знає, як то так сталось, і раз така справа, то готова повернути всім гроші. Різні активні дописувачі продовжують задавати багато незручних питань, у відповідях на які Віра плутається. Наприклад, для якої частини автівка? Хто і в якій формі попросив про збір? Де хоч якісь документи та чеки що підтверджують покупку чи ремонт?

26 липня: у Віри на сторінці з'являється допис, про те, які всі навколо погані, як її незаконно і несправедливо поливають брудом, яка вона самовіддана волонтерка і ще купа маніпулятивних емоційних закидів. Лонгрід.

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97157

В дописі Віра виставляє раптом фото та документи на ІНШЕ авто – не Jeep Commander, як було раніше, а Chevrolet. Авто на італійських номерах, які затерті (але те, що італійські, можна визначити, порівнявши з фото з Гугла), з італійським техпаспортом, тоді як попередні варіанти були про автівку з Німеччини. Також додає не дуже переконливі пояснення від буцімто перегонщика, як же так трапилось, що на попередніх фото була зовсім інша машина. Фото нового авто та документів

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97158

Також Віра додає фото документу на автівку Jeep 220d 160cv, яку вони з чоловіком начебто придбали самостійно за власні кошти ще 4.04.2022 і відправили на фронт.

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97159

Після гарного гугління, обдиві машинки ми знаходимо на сайті продажу автівок в одного і того ж продавця: шевроле, на яке начебто відбувався збір, і яке, за словами Віри, вже прямує в Україну, і джип, який начебто куплений Вірою за власні кошти ще 4.04 і який вже давно на фронті.

Ми зв'язуємось з продавцем автівок і запитуємо, чи вони ще продаються. Так, обидві автівки в продажі. В ході розмови продавець повідомляє, що вранці на ці автівки приходила дивитись пара з дитиною з України. Продавцю надсилаються фото Віри та її чоловіка, аби він підтвердив, що це саме вони. Він підтверджує. Переписка з продавцем:

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97160
Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97161

Висновок саме по цій ситуації:

Перша автівка Jeep Commander, на яку Віра саме розпочала збір коштів 13.07, знаходиться і продається в Мексиці, це підтвердив продавець.

Після того, як Віру 25.07 запідозрили у махінаціях, вона з чоловіком їде 26.07 вранці на італійський майданчик для продажу автомобілів, де може підібрати автівки за характеристиками під свою легенду і сфотографувати.

Друга автівка Chevrolet, що з'явилась в дописі вже 26.07 (замість попередньої), яка вже начебто пройшла СТО та їде в Україну – зараз продається в Італії. Її фото зробила Віра особисто 26.07, прийшовши на стоянку до продавця.

Третя автівка, Jeep 220d 160cv, яка, зі слів Віри, ще з квітня служить для ЗСУ на фронті, та куплена Вірою на власні кошти – зараз продається в Італії, фото техпаспорту Віра зробила особисто 26.07.
Частина 2

Окрім автівок, Віра «активно волонтерила» і в інших місцях. Сповна перевірити інші ситуації не вдалось, адже Віра закрила сторінку. Але скріншоти частини її діяльності і сумнівних доказів є. Отож.

Ще раніше на сторінці Віри було зазначено, що вона начебто придбала рефрижиратор для ЗСУ. Та, як виявилось, він і надалі в продажі:

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97162

Також Віра збирала кошти на продукти для маріупольців. Тільки фото для звітів чомусь виявились скачаними з фотостоку.

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97163

На сторінці Віри багато зборів, сльозливих історій (одну перепощувала сама Людмила Денісова!) та дуже мало звітів. А ті, що є, викликають багато запитань. Зі свіжих (свіжіших за машину): збір для жінки, яка начебто перебуває в їхньому шелтері (про сам шелтер теж сотні запитань без відповідей). Основа збору – тільки слова Віри, жодних документів про діагнози, жодних реальних фото людей, жодних підтверджень. Але гроші збираються.

Віра позиціонує себе військовим психологом та волонтером. Чи має вона освіту психолога? Невідомо. На своїх сторінках у соцмережі вона неодноразово описувала жахливі події війни, начебто спираючись на розповіді очевидців, з якими вона працює. Чи справді це так? Довести наразі важко. Гугл знає так багато Віриних історій, та, на жаль, без жодних підтверджень.

Ще позавчора вранці на Instagram-сторінці Віри красувалось гучне: зібрала 287 тисяч на ЗСУ. Цікаво, скільки з цих коштів потрапило до ЗСУ.

Дружина священика УПЦ МП видурювала у жертводавців гроші на авто для ЗСУ - фото 97164