Друзі УКУ задекларували 22 млн гривень на розвиток університету

Друзі УКУ задекларували 22 млн гривень на розвиток університету - фото 1
14-й Благодійний вечір у столиці на підтримку  УКУ 4 грудня об’єднав київських приятелів і благодійників університету, які спільно зібрали кошти для талановитих студентів, викладачів та розвиток університету. Це 62 студентські стипендії, по одній – викладацькій, професорській та стипендію гостьового лектора.

Як повідомили в УКУ, почесними промовцями вечора стали народна артистка України, Герой України, лауреатка Шевченківської премії Ада Роговцева, Глава УГКЦ, Великий канцлер УКУ Блаженніший Святослав Шевчук, президент УКУ, архиєпископ і митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ Борис Ґудзяк. Темою вечора стало 30-ліття відновлення Незалежності України.

 

Звертаючись до присутніх, Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) зазначив: «Дякую усім за те, що прийняли наше запрошення. Ми збираємо подібні вечори – щоб допомагати тим, хто в потребі. Бо це один зі способів як перейти найгірші періоди власного життя. Ті, хто діляться, не відчуватимуть нужди, їм не бракуватиме відчуття близькості Господа Бога і свого ближнього. Український католицький університет є найвищою сходинкою у дорозі християнського виховання. І я дякую, що ви підтримуєте УКУ, його студентів, нашу місію виховання нових поколінь на твердих основах: християнських, загальнолюдських, вічних цінностях».

Друзі УКУ задекларували 22 млн гривень на розвиток університету_1
Блаженніший Святослав (Шевчук) на Благодійному вечорі на підтримку УКУ

 

Народна артистка України Ада Роговцева розповіла гостям благодійного вечора історію свого студентства та наголосила, що у житті важливо мати земних янголів і бути чесною людиною. « Мене в людях чіпляє небайдужість. Важливо у кожній людині побачити іскру: додивись, підтягни, постався до неї по-Божому, так як ви ставитеся до студентів в Українському католицькому університеті. Честь вам і хвала», – сказала Ада Роговцева.

Друзі УКУ задекларували 22 млн гривень на розвиток університету_2
Народна артистка України Ада Роговцева

 

Президент УКУ владика Борис Ґудзяк уже традиційно гостям Благодійного вечора дав настанову напередодні Різдва: «Сьогодні УКУ хоче подарувати вам серце, мир і певність в довірі, спокій. Не тільки тому, що ви його щедро обдаровуєте, а й тому, що це наша спільна справа. Ми маємо нести у це місто, у кінці нашої країни, на фронт, у родини – певність, гідність, і робити це з великим миром у серці… Ви підтримуєте університет, який думає про такий трепет. Ви підтримуєте викладачів, які саме цим хочуть ділитися зі студентами, ви підтримуєте студентів, які хочуть цю місію нести у світ. За це всім вам честь і слава!».

Друзі УКУ задекларували 22 млн гривень на розвиток університету_3
Владика Борис Ґудзяк та ректор УКУ о. Богдан Прах

 

Ведучими благодійного вечора були Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер та продюсер і телеведучий Юрій Горбунов. Запальну атмосферу свята з віртуозним шоу скрипки та фортепіано творили Олександр та Юлія Божик з Bozhyk Duo.

Друзі УКУ задекларували 22 млн гривень на розвиток університету - фото 83631

 

 

«Для нас вкрай важливо підтримувати Український католицький університет, адже він несе українську ідею та цінності. Зокрема університет розвиває бізнес-школу, де вчиться багато наших менеджерів. Тому для нас це як ціннісна підтримка місії університету, так і підтримка у розвитку українського підприємництва», – акцентував Вячеслав Климов, співзасновник «Нової пошти».

 

«Я вважаю, що важливо підтримувати освіту завжди. Саме УКУ є одним із найкращих університетів в Україні з найкращими професорами, керівництвом та працівниками, що розвивають освіту і діляться досвідом», – наголосивТомаш Фіала, генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital.

 

Під час Благодійного вечора відбувся тихий і гучний аукціон мистецьких та живих лотів. Цьогоріч під час тихого аукціону учасники змогли придбати твори Михайла Демця, Володимира Патика, Петра Лебединця, Бориса Буряка, Василя Бажая, Владислава Шерешевського, Юрія Коха, Володимира Богуславського, Євгена Равського, Романа Романишина та ін. Також традиційно відбулася благодійна лотерея, лоти для якої надали 15 іноземних посольств. Усі виручені кошти будуть скеровані на підтримку талановитих студентів УКУ.

Довідка

Український Католицький Університет єдиний католицький університет від Польщі до Японії. Успадкував і продовжує наукову діяльність Греко-Католицької Богословської Академії, яку створив у 1928-1929 роках у Львові Митрополит Андрей Шептицький, а очолив її перший ректор о. Йосиф Сліпий.

 

УКУ є приватним навчальним закладом і не отримує жодного фінансування від держави. Існує завдяки благодійним внескам людей доброї волі з цілого світу. За 25 років існування Університет підтримали близько 20 000 благодійників. Сьогодні тут діє 6 факультетів, 11 бакалаврських та 18 магістерських програм, а також 2 аспірантські. У 2021 році 55,5% вступників УКУ увійшли до 5% найкращих випускників шкіл за результатами трьох сертифікатів ЗНО.