Експерт-лінгвіст виступила в суді на захист фігуранта справи кримських мусульман Сейтосманова

10 березня, 13:34
Держава
Експерт-лінгвіст виступила в суді на захист фігуранта справи кримських мусульман Сейтосманова - фото 1
У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону виступила спеціаліст-філолог у справі кримськотатарського активіста, фігуранта «справи кримських мусульман» Ернеста Сейтосманова.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на правозахисну організацію «Кримська солідарність».

«Судовий експерт Олена Новожилова провела позасудове лінгвістичне дослідження. Вона вважає, що в досліджуваних аудіозаписах «ознак заклику до насильства або терористичної діяльності не виявлено», – сказано в повідомленні.

Також у суді як свідка допитали Яшара Шихаметова, засудженого російським судом до 11 років колонії суворого режиму. Він підтвердив, що «стосунку до тероризму Сейтосманов не має і що є добропорядним, богобоязливим мусульманином».

На наступному засіданні 23 березня захист планує допитати самого Сейтосманова. Після цього суд перейде до дебатів сторін.

Сейтосманова заарештували після російських обшуків у лютому 2022 року. Тоді одразу в кількох районах Криму російськими силовиками було затримано чотирьох людей: Ансара Османа, Марлена Мустафаєва, Ернеста Сейтосмана та Аметхана Абдулвапова.

Усіх затриманих звинуватили в участі в ісламській політичній партії «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною, але діє без обмеження на рівні національних законодавств багатьох країн світу.