• Головна
  • Новини
  • Факсимільне видання Луцького Псалтиря XIV ст. презентують у Мілані, Флоренції та Римі...

Факсимільне видання Луцького Псалтиря XIV ст. презентують у Мілані, Флоренції та Римі

06.06.2013, 13:10
Факсимільне видання Луцького Псалтиря XIV ст. презентують у Мілані, Флоренції та Римі - фото 1
Презентація в Європі, зокрема в Італії, відбувається з нагоди 1700-річчя з часу підписання Міланського едикту та 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

Мілан.jpg

В рамках святкування 1700-тя Міланського едикту, 1025-тя хрещення Київської Русі та 1150-тя початку Моравської місії святих рівноапостольних Кирила та Мефодія заплановано ряд презентаційних виставок в Європі. Саме з Італії з Мілану, Флоренції та Риму розпочались презентації. 

З благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира та при підтримці секретаря Предстоятеля УПЦ архиєпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра 5 червня у місті Мілан (Італія) було презентовано факсимільне видання унікального твору XIV ст. - Луцького Псалтиря, перевидання якого здійснила Волинська єпархія УПЦ.

Як повідомляє сайт УПЦ, сама презентація відбулась після Літургії у храмі парафії святителя Амвросія Медіоланського. Святкове богослужіння очолив секретар Предстоятеля УПЦ у співслужінні настоятеля Свято-Амвросієвського храму архимандрита Авмросія (Макара) та священиків з Волинської єпархії - секретаря Волинської епархії протоієрея Миколая Бондарука, та голови інформаційно-просвітницького відділу єпархії протоієрея Валентина Марчука.

Після Літургії архиєпископ Олександр зачитав слово Предстоятеля УПЦ та подарував факсимільне видання Луцького Псалтиря парафії.

Флоренція.JPG5 червня в бібліотеці Медичі Лауренціана у Флоренції також відбулась презентація факсимільних видань УПЦ.

Слід зауважити, що саме в цій бібліотеці священиками Волинської єпархії архимандритом Онуфрієм (Куц), протоєрем Миколаєм Бондаруком та протоєреєм Валентином Марчуком в 2011 році був віднайдений унікальний рукопис XIV ст. Луцький (Флорентійський) Псалтир.

Під час презентації у Флоренції архиєпископ Олександр зачитав вітальну адресу Предстоятеля Української Православної Церкви. Він також подякував директору бібліотеки за тісну співпрацю і дозвіл на видання факсимільної копії Луцького Псалтиря XIV ст.

Архипастир передав до бібліотеки факсимільні копії Пересопницького Євангелія XVI ст., Луцького Псалтиря XIV ст. та Луцького Євангелія XIV ст.

Владика Олександр розповів, що кожна презентація - це ще одне свідчення, що слово Христа – вічне. Чим більше буде ось таких подій, тим більше світ дізнаватиметься про українську історію, церковні святині, спадщину України і тим доступнішою факсимільні видання будуть людям.