Глава УГКЦ поцілував руку звільненому священикові з окупованого Мелітополя

05.12.2022, 08:42
Католики
Глава УГКЦ поцілував руку звільненому священикові з окупованого Мелітополя - фото 1
"Це та рука, яка несла Божу благодать нашим братам і сестрам в Мелітополі та околиці, та рука, на яку наклали кайдани і силою забрали з парафії!" - сказав у промові Патріарх Святослав.

Окупанти розгромили греко-католицьку парафію в Мелітополі та затримали священика Олександра Богомаза. Його вдалося звільнити з полону. Священик Богомаз був присутній на Літургії 4 грудня у головному храмі УГКЦ в Києві.

"Дозвольте мені зробити один жест — поцілувати вам руку, яка зливала і буде зливати Божу благодать на рани нашого народу", — сказав Глава Церкви і поцілував руку звільненому священикові.

Предстоятель зауважив, що окупанти розгромили греко-католицьку парафію в Мелітополі. Однак усі сьогодні радіють, тому що вдалося звільнити отця Олександра Богомаза.

«Я його кілька разів просив: „Отче, може вас врятувати?“. А він зі сльозами на очах казав: „Ні, тут так багато людей, які просять Сповіді, Святого Причастя, вінчаються, хрестяться. Хто буде їм служити, як мене тут не буде?!“. Особливий тиск був на нього під час псевдореферендуму. Сім разів до нього приходили, щоб він прийняв російський паспорт!» — розповів Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ висловив сподівання, що отець Олександр повернеться до Мелітополя разом із українським військом, яке звільнить наші території.

Блаженніший Святослав підкреслив, що ворог переслідує греко-католицьких священиків на окупованих територіях. «Наші два священики в Бердянську — отець Іван Левицький і отець Богдан Гелета — ув’язнені. Ми знаємо, що їх нещадно катують, вибивають у них зізнання в тих злочинах, яких вони не чинили», — сказав Глава УГКЦ.

«Нехай Господь благословить всіх наших священиків. Нехай порятує наших отців Івана і Богдана і знову подарує їх Церкві на служіння», — додав Предстоятель УГКЦ.