Глава УГКЦ подякував Церкві Італії за те, що надала прихисток багатьом біженцям з України

Глава УГКЦ подякував Церкві Італії за те, що надала прихисток багатьом біженцям з України - фото 1
9-12 травня у м. Кальярі (Італія, Сардинія) проходила XXIII Загальнонацінальна конференція про пасторальне служіння Церкви в сфері охорони здоров’я. На запрошення кардинала Гвалтьєро Бассетті, Президента Єпископської конференції Італії, через відеозв’язок участь у конференції взяв Глава УГКЦ.

"Можливість сьогодні розповідати вам про те, що переживає український народ з 24 лютого – це для мене Боже чудо», – наголосив Блаженніший Святослав у своєму зверненні до учасників конференції. «Російські танки наблизились до нашого патріаршого собору на відстані 50 кілометрів: тоді нам залишалось лише молитися та бути із нашими людьми, даруючи їм надію навіть у такій безнадійній ситуації».

«Я був в окупованих містах і бачив те, що після себе залишили російські солдати: зараз це зруйновані міста-привиди, по вулицях були розкидані тіла невинно убитих людей, ми молилися на братських могилах, де лежали сотні люди із зв’язаними руками та простреленими головами. Серед них малі діти, жінки, люди похилого віку. Ніколи не думав, що побачу таке», – поділився своїм свідченням Блаженніший Святослав.

Зараз важка ситуація на Сході України, – розповів Глава УГКЦ, – «я постійно на зв’зку із нашими священиками та єпископами, які залишаються із своїми вірними. Наша Церква разом із нашими братами римо-католиками є справжнім польовим шпиталем у цих регіонах. Ми робимо все можливе для того, щоб послати туди продукти харчування та питну воду».

Щоб вистояти у цій ситуації, – переконаний Блаженніший Святослав, – «потрібно мати віру та цілковито довіритися Богові, який приходить на допомогу через солідарність багатьох людей. Я хочу подякувати італійській Церкві за прийняття багатьох біженців, допоможіть їм вивчити вашу прекрасну мову, а вони допоможуть вам відкрити багатство віри нашого народу. Ми хочемо розділити з вами не лише наш біль, але також і багатство нашої надії».