Глава УГКЦ подякував поліції за забезпечення мирного життя українців в тилу

Глава УГКЦ подякував поліції за забезпечення мирного життя українців в тилу - фото 1
Загрози мирові, які сьогодні несе Україні російський агресор, як бачимо, різнобічні й багатогранні. Терористи, диверсанти, корегувальники вогню вбивають людей далеко за лінією фронту. І саме на вас лежить обов’язок забезпечити життя і безпеку українських громадян, за що складаємо вам слова сердечної подяки. Дякуємо воїнам Національної гвардії Україні та всім тим, хто ціною власного життя дбає про мир і спокій нашої Батьківщини, захищає наше життя.

Цими словами Глава УГКЦ Блаженніший Святослав подякував працівникам правоохоронних органів української поліції за їхнє служіння, у своєму щоденному воєнному зверненні у 183-й день війни Росії проти України. Відеозвернення поширив Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ звернувся до працівників правоохоронних органів української поліції.

«Дорогі дівчата і хлопці, дякую вам за клопітку працю, за геройську самовідданість, яку ви проявляєте, щоб забезпечити мирне життя українців, зокрема в тилу» — сказав архиєрей.

«Ми сьогодні молимося: Боже, зупини війну! Боже, зупини вбивчу руку несправедливого агресора тими засобами і способами, які, можливо, тільки Ти знаєш! Боже, благослови Україну і даруй їй перемогу над війною та справедливий мир!» — просить Блаженніший Святослав.

Патріарх Свтослав також говорив про соціальне вчення Церкви про стримання зла війни.

Найперше мова йде про санкції — певні обмеження, які вживає міжнародна спільнота щодо якоїсь країни-агресора. Йдеться не тільки про економічні заходи, а й про інші види співпраці, що їх цивілізований світ починає обмежувати чи навіть зупиняти стосовно країни, яка поводиться як неконтрольований розбишака.

За його словами, ще одним із способів є загальне, збалансоване і контрольоване роззброєння. Ми в Україні бачимо, скільки грошей російський агресор вклав за останні роки у зброю, щоб нападати на інші країни, позбавляючи засобів на існування мільйони власних громадян. Нарощування зброї — це велика загроза стабільності та миру у світі.

«Натомість надмірне накопичення зброї та неперебірлива торгівля зброєю не може бути виправданою з моральної точки зору», — додав Глава Церкви.

Також Предстоятель УГКЦ звернув увагу, що нині Росія систематично порушує в Україні ще один важливий моральний принцип. Будь-які воєнні дії, що мають на меті знищення цілих міст чи регіонів разом з їхніми мешканцями — це злочин проти Бога і самої людини, який потрібно рішуче та невідкладно засудити. Цей злочин ворог щодня чинить на сході та півдні Батьківщини.

«Наступний принцип запобігання війні — рішучий засуд залучення до збройних конфліктів дітей і підлітків, яких вербують, не зважаючи на їхній вік. На жаль, це стається на окупованих територіях України, що сьогодні опинилися під чоботом російського агресора. Дітей, яких змушують воювати чи які самостійно приймають такі рішення, часто не усвідомлюючи наслідків цього, позбавляють освіти, виховання і вчать убивати… Це страшний злочин», — сказав він.

І додав: «Церква також рішуче засуджує тероризм. Він у жодному разі не може бути виправданий, тому що несе повну зневагу людського життя».