• Головна
  • Теми
  • Глава УГКЦ пояснив свою позицію щодо заклику не голосувати «проти всіх» у другому турі виборів Президента...

Глава УГКЦ пояснив свою позицію щодо заклику не голосувати «проти всіх» у другому турі виборів Президента

05.02.2010, 10:12
Глава УГКЦ пояснив свою позицію щодо заклику не голосувати «проти всіх» у другому турі виборів Президента - фото 1
В інтерв’ю для журналу «Главред» Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир прокоментував позицію УГКЦ щодо другого туру президентських виборів, зокрема свій попередній заклик до громадян, щоб ті йшли на вибори та не голосували «проти всіх».

Любомир_Гузар.jpgКИЇВ — В інтерв’ю для журналу «Главред», текст якого буде опубліковано у номері за 8 лютого, Предстоятель УГКЦ Патріарх Любомир прокоментував позицію УГКЦ щодо другого туру президентських виборів, зокрема свій попередній заклик до громадян, щоб ті йшли на вибори та не голосували «проти всіх». «Церква не накидає ніякої розв’язки нікому і шанує людську свободу, залишаючи кожному Богом дане право жити і здійснювати вибір згідно зі своїм сумлінням. Що ж до графи «не підтримую жодного кандидата», то я вважав за потрібне звернути увагу на небезпечну тенденцію, пов’язану з таким голосуванням, а не наказувати комусь чи забороняти комусь щось – я собі такого права не приписував і не приписую», — наголосив Патріарх.

Як інформує прес-служба УГКЦ, у розмові з журналістом видання «Главред», Предстоятель УГКЦ пояснив підстави такої позиції. «Ми відбули перший тур, де було 18 кандидатів, і кожний тверезо думаючий громадянин, свідомий свого обов’язку, за когось голосував. З тих вісімнадцятьох двоє осіб мають найвищий процент, і, згідно з нашим законодавством, ми маємо зробити наступний крок і обрати з-поміж них кращого. Ми маємо бути послідовними: якщо є вибори – ми маємо обирати», — зазначив Патріарх Любомир.

На його думку, ті, що голосували за інших кандидатів, мусять дуже серйозно задуматися над тим, чому більшість тих, що голосували, віддали перевагу двом переможцям першого туру. «Якщо комусь ці двоє не подобаються, то все одно більшість виборців готова довірити тим особам кермо державою. Тому треба бути послідовними у дотриманні засад демократії й прийняти такий вибір більшості», – сказав Предстоятель УГКЦ.

На переконання Патріарха Любомира, голосуючи «проти всіх», ми віддаємо іншим право обирати нам Президента. «Ми не маємо перед собою двох ангелів, але ми мусимо вибирати – свідомо, зріло вибрати», – пояснив він.

При цьому Глава УГКЦ спростував закиди, що завдяки такій позиції він стає на сторону одного з кандидатів. «Я був за те, щоб ми врахували ту обставину, що більшість громадян готова і буде обирати одного з двох. Це не виключає формального права окремих осіб голосувати «проти всіх», але це виключає їх самих з процесу вибору», — наголосив Предстоятель УГКЦ.

Говорячи на цю тему, Глава УГКЦ насамперед зазначив, що офіційна позиція УГКЦ щодо другого туру виборів висвітлена у Синодальному Зверненні УГКЦ. У цьому документі є подвійний заклик: відповідально голосувати і молитися про Божу поміч для народу у цей нелегкий час. Ці фундаментальні принципи, як наголосив Патріарх Любомир, залишаються незмінними.