Глава УГКЦ: «Сьогодні маємо унікальний шанс працювати для досягнення єдності Церкви»

28 липня, 18:35
Католики
Глава УГКЦ: «Сьогодні маємо унікальний шанс працювати для досягнення єдності Церкви» - фото 1
Про це 28 липня у прямому включенні на «5 каналі» зазначив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Ефір відбувся з нагоди Дня Української Державності.

Предстоятель УГКЦ наголосив, що можемо говорити про єдність не лише в організаційному оформленні, а й в дії. При цьому він згадав про першу неформальну зустріч духовенства УПЦ та ПЦУ в соборі Святої Софії, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Найперше ми маємо шукати загальнонаціональну єдність на людському рівні, – переконаний Глава УГКЦ. – Відтак шукати те, що нас об’єднує, а не протиставляє на церковному рівні. Тому сьогодні маємо унікальний шанс, дай Боже його не втратити».

На думку Блаженнішого Святослава, єдність Церкви – це завдання і єрархів, і мирян. Під час потужних суспільних потрясінь запит від суспільства на єдність Церкви завжди загострюється. Глава УГКЦ згадав про Революцію гідності, початок війни росії проти України у 2014-му році.

«Тоді справді народ вимагав від єрархів церковної єдності. Зокрема, коли йшлося про православних братів. Людям було важко зрозуміти, як одні й інші можуть називатися православними, але взаємно одне одного заперечувати. Тому й зараз суспільний запит на церковну єдність існує. Дай Боже, щоб ієрархи Церков працювали відповідно до цього подиху Святого Духа. Я бачу гарні знаки, що так буде».