Глава УГКЦ у 47-й день війни пояснив, чому росіяни не мають майбутнього

11 квітня, 16:00
Католики
Глава УГКЦ у 47-й день війни пояснив, чому росіяни не мають майбутнього - фото 1
Росіяни не мають майбутнього, тому що зневажають наших старших людей, вважає Патріарх Святослав. У своєму щоденному воєнному зверненні у 47-й день війни Росії проти України Глава УГКЦ розповів як окупанти зневажливо поводилися зі старшими людьми.

Глава УГКЦ переказав історію очевидця, 70-річного пана Миколи з Лукашівки, на Чернігівщині. Чоловік розповів, що коли в село прийшли росіяни, то зігнали близько 140 людей у підвал школи, площа якого становила 60 квадратних метрів. Не дозволяли виходити на двір і померлі перебували разом із живими. Серед загнаних у підвал було 50 дітей. Для того щоб поспати, пан Микола прив’язував себе шарфом до шведської стінки і в підвішеному положенні засинав.

«Такого типу поведінка, як у нашого ворога, не має майбутнього. Той, хто не шанує батька і матері, хто не поважає старості, не може мати Божого благословення і довго жити на цій землі», – наголосив Блаженніший Святослав.

ПредстоятельУГКЦ акцентував увагу на Божій заповіді: «Шануй батька і матір своїх, щоб тобі добре було і щоб ти багато літ прожив на землі».

Він розповів, що українські священики, волонтери відвідують старших людей у містах і селах України, які лишилися самі, і це один із способів побачити в їхніх очах Божу силу.

«Дуже зворушливо споглядати, як українці справді вміють шанувати своїх старців, як навіть під час евакуації бережно везуть лежачих хворих, лежачого тата чи лежачу маму», – сказав він.