Глава УГКЦ у Бабиному Яру: «В такому місці хочеться мовчати і слухати, а якщо говорити — то тільки до Бога»

30 вересня, 08:50
Католики
Глава УГКЦ у Бабиному Яру: «В такому місці хочеться мовчати і слухати, а якщо говорити — то тільки до Бога» - фото 1
У Бабиному Яру 29 вересня 2022 року відбулося молитовне вшанування жертв нацистських розстрілів 1941 року. В міжрелігійній молитві взяли участь Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, головний рабин України й Києва Моше Реувен Асман, намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря ПЦУ архиєпископ Агапіт Гуменюк.

У своєму слові Блаженніший Святослав сказав: «У такий день, в такому місці, в такій хвилині хочеться не говорити, а мовчати. Мовчати і слухати. Слухати, що нам скаже українська земля, про що говорить сьогодні земля Бабиного Яру, коли споминаємо 81-ші роковини великої трагедії, яка тут відбулася. Про що говорить сьогодні це місце, про що шумлять тут ці дерева? Сьогодні це нам кажуть слова, які викарбувані на меморіалі: „Голос крові брата твого волає до Мене“. Я всіх вас запрошую помовчати і послухати. Послухати голос крові, який кличе з цієї землі до Творця. Голос крові наших братів і сестер єврейського народу — цей голос ми повинні сьогодні впустити в своє серце і обняти усіх невинно убієнних».

«Сьогодні, — продовжив Предстоятель УГКЦ — голос крові з української землі підноситься до небес. Голос крові невинно убієнних російським окупантом — дітей, жінок, старців. Голос крові синів і дочок українського народу, які сьогодні захищають Україну від нових людиноненависницьких, по суті нацистських, ідеологій, які продовжують вбивати. А якщо вже говорити, то тільки до Бога, слухаючи цей голос української землі та голос крові невинно убієнних наших братів, батьків, сестер».

Відтак Глава УГКЦ закликав присутніх помолитися за душі невинно вбитих.