• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ У Римі взяв участь у засіданні об’єднання благодійних організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам...

Глава УГКЦ У Римі взяв участь у засіданні об’єднання благодійних організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам

24.06.2012, 17:07
Глава УГКЦ У Римі взяв участь у засіданні об’єднання благодійних організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам - фото 1
Основними завданнями чергової зустрічі ROACO були: підтримка Церкви в Індії, сприяння екуменічному діалогові з православними та припинення відходу християн зі Святої Землі.

Глава УГКЦ Патріарх Святослав, перебуваючи в Римі, взяв участь у черговому засіданні ROACO (об’єднання благодійних організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам). Основними завданнями чергової зустрічі ROACO були: підтримка Церкви в Індії, сприяння екуменічному діалогові з православними та припинення відходу християн зі Святої Землі. Про це напередодні зустрічі, що відбувлася у Ватикані 18-20 червня 2012 року, в інтерв’ю для "Радіо Ватикану" розповів Кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації для Східних Церков, при якій діє згадана структура.

Рим.jpg

«Ми запросили Сиро-малабарського Верховного Архиєпископа з Індії Кардинала Джорджа Аленчеррі. Ми бажали, щоб ця Церква була в центрі нашої уваги, оскільки, будучи місіонерською, вона потребує значної допомоги», – зазначив Кардинал Сандрі. «Ми також запросили Блаженнішого Святослава (Шевчука), Верховного Архиєпископа УГКЦ, – додав він, – бо бажаємо звернути увагу на Греко-Католицьку Церкву, яка живе в контексті однієї з країн, що має велику екуменічну перспективу, живе поруч із Православною Церквою». Крім того, запрошено Апостольського Нунція в Сирії, де католики, зазнаючи випробувань, пов’язаних із нестабільністю та загрозою життю, покидають свою улюблену батьківщину. А Свята Земля є постійною темою зустрічей ROACO».

Відповідаючи на запитання про основні виклики, які стоять перед Східними Церквами, Кардинал Сандрі зауважив, що, крім спільних для всієї Церкви викликів, пов’язаних із потребою нової євангелізації у світі, котрий втрачає відчуття Бога, у середовищі, у якому живуть згадані Церкви, часто панує насильство, а тому міжрелігійний діалог має вестися там через солідарність, взаємне пізнавання та спільні старання, спрямовані на будування держави, яка ґрунтуватиметься на релігійній свободі, пошані до прав людини та можливості всіх громадян, зокрема й меншин, відігравати свою роль у суспільстві.

19 червня в рамках засідання ROACO відбулася Літургія в храмі Santa Maria in Traspontina, яку очолив Кардинал Леонардо Сандрі. Співслужили з Префектом Патріарх Святослав, Циріл Васіль, секретар Конгрегації, та інші єпископи. Про це повідомляє  Департамент інформації УГКЦ.