Глава УГКЦ відзначив Патріаршою грамотою владику Діонісія Ляховича з нагоди 75-річчя

29.06.2021, 18:19
Католики
Глава УГКЦ відзначив Патріаршою грамотою владику Діонісія Ляховича з нагоди 75-річчя - фото 1
29 червня у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі відбулась Архиєрейська  Літургія з нагоди ювілею 75-річчя владики Діонісія Ляховича, екзарха Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії. З цієї нагоди Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, відзначив архиєрея Патріаршою грамотою.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«У цей святковий день дякуємо Господеві за дар Вашого життя, святительського служіння та за всі дари, якими Він так рясно вас наділив і які Ви щедро примножили впродовж свого жертовного служіння Богові і Церкві», - зазначено у грамоті Глави УГКЦ.

Вітаючи ювіляра від імені Синоду єпископів УГКЦ, Блаженніший Святослав наголосив: «Ваше служіння як екзарха є добрим прикладом жертовного пастиря, який кладе душу свою за овець своїх. Для тисяч вірних нашої Церкви, які в пошуках кращої долі опинилися на теренах Італії, Ви стали добрим батьком, ревним проповідником Христової правди, захисником їхніх правд і свобод, особливо в час становлення цієї церковної одиниці».

Владика Діонісій народився 2 липня 1946 р. в м. Помбасі (Бразилія), виконував різноманітну душпастирську працю для української діаспори в Бразилії, упродовж 8 років був ректором семінарії та Інституту філософії в Куритибі. У 1991 році приїхав в Україну для відродження філософсько-богословських студій Василіянського Чину.

У 1994 році став ректором Василіянського інституту в Золочеві, викладачем в вищих духовних семінаріях України. З 1996 до 2004 роки — протоархимандрит Чину Святого Василія Великого з осідком у Римі. 21 грудня 2005 року номінований Куріальним єпископом Верховного Архиєпископа Києво-Галицького.

Єпископську хіротонію отримав 26 лютого 2006 р. у Прудентополісі (Бразилія). Від 7 січня 2009 іменований Святішим Отцем Венедиктом ХVІ Апостольським візитатором для українців греко-католиків в Італії та Іспанії.
24 жовтня 2020 року Папа призначив Апостольським екзархом для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, владику Діонісія Ляховича, ЧСВВ, дотеперішнього Делегата цієї церковної структури.