Глава УГКЦ закликав світ допомогти постраждалим від стихійного лиха в західних областях України

Паводок на західній Україні - фото 1
Паводок на західній Україні
Звертаюся до всіх тих, хто постраждав від паводку, який завдав вам страху, болю і відчуття безпорадності, зокрема до тих, хто зараз перебуває серед розбурханої стихії, словами Ісуса Христа: «Не бійтеся!» Ваша Церква, яка постійно молиться до милосердного Бога, є з вами в цей складний час і прагне огорнути вас своїм теплом, увагою та допомогою.

Про це Глава УГКЦ Патріарх Святослав написав у зверненні до вірних і людей доброї волі в Україні та в усьому світі з приводу паводків у Західній Україні, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«У воді опинилися понад триста населених пунктів. Зруйновані важливі транспортні магістралі, пошкоджені залізничні колії та мости, знеструмлені тисячі будинків. Але найбільше лихо – це людські жертви. Тож на початку цього послання висловлюю щире співчуття та запевнення в молитві всім тим, хто втратив своїх рідних», – каже першоєрарх.

Предстоятель УГКЦ зауважив, що якщо пандемія коронавірусу зачинила нас у власних помешканнях, то водна стихія позбавила тисячі людей і цього захисту, знищила врожаї, зруйнувала присадибні ділянки і домашні господарства, люди втратили засоби для існування.

«Хочу запевнити вас, що ваша Церква є і буде вашим голосом і захисницею перед могутніми цього світу та донесе правду про вашу тривогу і ваш розпач до світового співтовариства та вселенської християнської спільноти», – наголосив Патріарх УГКЦ.

На його переконання, кожне нещастя, яке людина переживає у своєму житті, є нагодою до вияву християнської солідарності та соціального служіння, щоб якомога швидше допомогти постраждалим.

«Тому закликаю всі наші церковні інституції: єпархії, спільноти богопосвяченого життя, а особливо мережу організацій благодійного фонду «Карітас» – організувати порятунок тих, хто волає про допомогу. Звертаюся до всіх громад нашої Церкви в Україні та світі в дусі євангельського самарянина підтримати тих, хто тепер позбавлений свого дому та опинився віч-на-віч із бідою», – закликав Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ повідомив, що скерував своє прохання до світового співтовариства та міжнародних гуманітарних інституцій з проханням бути відкритими, щоб відповісти на потребу постраждалих від стихійного лиха в західних областях України.

Дивлячись на наслідки катастрофи, каже він, маємо водночас замислитися над тим, що до неї призвело. Папа Франциск каже: «Бог прощає завжди, людина інколи, але природа не прощає ніколи».

«Причиною лиха, яке переживаємо, є хижацьке ставлення людини до довкілля. Зміна клімату на глобальному рівні та безконтрольне винищення карпатських лісів змусило природу промовити своє грізне слово, на яке ми не сміємо промовчати», – переконаний він.

Глава УГКЦ закликав усіх до спільної усильної молитви за постраждалих і рятувальників.

Додамо, через паводки у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій областях, за попередніми оцінками, завдано збитків на 234 млн грн. Про це на брифінгу розповів міністр інфаструктури Владислав Криклій.

"Через негоду пошкоджені певні інфраструктурні об'єкти у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій областях.

За інформацією від "Укравтодору" та Служб автомобільних доріг, за попередніми оцінками, на 234 млн грн завдано збитків по цим областям", - сказав міністр.

Крім того, постраждали тисячі домогосподарств.

Глава УГКЦ закликав світ допомогти постраждалим від стихійного лиха в західних областях України - фото 52420