"Гнана" Церква: Єрарх УПЦ МП поскаржився сербам, що влада до них не дружня

17 лютого, 18:35
Держава
"Гнана" Церква: Єрарх УПЦ МП поскаржився сербам, що влада до них не дружня - фото 1
В УПЦ МП нарікають, що українська влада не дружня до їхньої Церкви, а “всіляко підтримує ПЦУ, що перетворює цю структуру в керовану державну Церкву”.

Про це заявив єпископ Баришівський УПЦ МП Віктор в інтерв’ю “Журналу Сербської Патріархії”, повідомляє Релігійна правда.

Він розповів про “порушення прав їхніх віруючих” та про “виселення парафій з храмів”. Водночас він повідомив, що УПЦ МП пише численні листи й скарги до міжнародних організацій.
Представник Моспатріархату повідомив, “про готовність ведення діалогу з неканонічними структурами”, однак назвав умови.

“Але є певні передумови, які повинні бути виконані, щоб почати цей діалог. Ці умови не змінилися і до сьогодні: повернення захоплених храмів і майна, припинення риторики ненависті і відкритих заяв проти УПЦ з боку ПЦУ. І тоді ми зможемо вступити в процес діалогу”, – зазначив він.

Також він поскаржився, що держава ставить Церкви в нерівні умови щодо дотримання карантинних вимог.

“Наприклад, якщо порушення карантинних норм відбувається на парафіях ПЦУ, то на це закриваються очі. Але якщо таке порушення виявиться де-небудь в структурі УПЦ МП, то про це говорять всі, що Московська Церква не дотримується карантинних норм та поширює вірус по всій Україні”, – зазначив єпископ.