Греко-католики Тернопільщини відправили 35 тонн гуманітарної допомоги постраждалим від негоди

11 та 14 липня з Тернополя до Коломиї поїдуть автомобілі з речами, які зібрали люди в парафіях, а це ще понад тридцять п’ять тон вантажу. Гуманітарну допомогу передадуть у Карітас Коломиї. За списками, які подають голови місцевих ОТГ, працівники благодійного фонду роздадуть допомогу найбільш потребуючим мешканцям Коломийської єпархії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Слід відзначити, що 29 червня 2020 року, під час ZOOM-конференції, яку Блаженніший Святослав провів із митрополитами УГКЦ в Україні та головою Відділу соціального служіння, владики підтримали пропозицію синкелів соціального служіння, щоби єпархії, парафії та інші церковні інституції, яких оминула повінь, допомогли тим єпархіям та парафіям, що постраждали від руйнівної стихії. Було вирішено, що Львівська митрополія допомагає Івано-Франківській архиєпархії, а Тернопільсько-Зборівська митрополія – Коломийській єпархії.

Відтак Тернопільсько-Зборівський митрополит Василь Семенюк звернувся до вірних із проханням допомогти потерпілим від повені у Коломийській єпархії. Протягом кількох днів у чотириста сімдесяти парафіях Тернопільсько-Зборівської архиєпархії люди приносили до храмів одяг, продукти харчування, миючі засоби та гроші. Тисячу євро на благодійну акцію пожертвували українці, які зараз мешкають в Італії – містах Тривізо, Венеції та Маргері, парохом яких є о. Ярослав Чайківський. На всі зібрані кошти були закуплені крупа, м’ясні консерви, миючі засоби, засоби гігієни тощо.

Понад п’ятдесят волонтерів із християнських молодіжних організацій Тернополя протягом двох днів склали більше як тисячу продуктових наборів. 10 липня, після короткої спільної молитви і благословення митрополита Василя Семенюка, колона з десяти автомобілів вирушила до Коломиї. Це вже третя поїздка тернополян у райони, постраждалі від повені в Прикарпатті.

Цього разу потерпілим привезли майже тридцять тон вантажу. Господарі гостинно прийняли волонтерів біля катедрального собору Коломийської єпархії, відтак автомобілі роз’їхалися по селах. Окрім продуктових наборів, потребуючим роздали тисячу блоків «Зарваницької води».