Громада з Кіровоградщини просить центральну владу заборонити в Україні Московський Патріархат

24 травня, 12:32
Держава
Депутати Новопразької селищної ради звернулися до Президента, прем’єр-міністра та Верховної Ради України із закликом заборонити діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Це рішення ухвалили на сесії селищної ради, яка відбулася у понеділок, 23 травня, повідомляє CBN.

Депутати підтримали звернення до верхівки української влади з проханням невідкладно заборонити діяльність УПЦ МП на території України та скасувати державну реєстрацію Церкви.

У зверненні наголошується на тому, що Православна Церква Московського Патріархату довгий час була інструментом пропаганди «русского міра» в Україні. «Зараз, коли кожного дня у боротьбі проти російської агресії гинуть українські воїни та мирні жителі, не має бути жодного зв’язку з Росією та її Церквою», – зазначили депутати.

Водночас на території Новопразької ТГ є церкви Московського Патріархату. Кілька громад на Кіровоградщині (наприклад, Перегонівська та Аджамська вже заявляли, що «не хочуть бачити на своїх територіях нічого московського». Голова Новопразької ТГ Богдан Куруп пояснив CBN, що депутати намагаються підійти до вирішення проблеми юридично грамотно: «Вважаємо, що це питання загальнодержавного рівня і має бути прийнято на законодавчому рівні. Звернення проти “московських попів” до самих “попів” вважаю таким, яке залишиться проігнорованим. І по суті проблема не вирішиться».

Нагадаємо, Кропивницька міська рада звернулася до митрополита Кіровоградського та Новомиргородського Іоасафа та керівників релігійних організацій УПЦ міста з вимогою засудити дії настоятеля РПЦ Кіріла і розірвати юридичні зв’язки з Російською Православною Церквою.