Хасиди в Умані святкують Рош га-Шана з посиленими протиепідемічними заходами

На період святкування Рош га-Шана в Умані запровадили посилені протиепідемічні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

На кількох вулицях, якими пересуваються прочани, нанесли маркування безпечної дистанції. Проводиться постійний контроль за благоустроєм в зоні святкування.

Хасиди в Умані святкують Рош га-Шана з посиленими протиепідемічними  заходами - фото 58841

 

Зокрема, було розроблено схему санітарного очищення території проживання та святкування хасидів: на 26-ти майданчиках встановили 104 контейнери для сміття, які обслуговує 9 одиниць автотранспорту.

Також щоденно проводиться дезінфекція автомобілів Національної поліції, сміттєвозів, контейнерів для сміття та обладнаних для них майданчиків. З 8 вересня щоденно прибирають та миють шість вулиць в районі святкування, дезінфікують місця загального користування.

Посилені протиепідемічні заходи триватимуть до 23 вересня.

Також у місті тимчасові пункти моніторингу за дотриманням карантинних обмежень.

Мер Умані Олександр Цебрій заявив, що станом на 15 вересня десять хасидів отримали позитивний тест на COVID-19, однак четверо з них при повторному тестуванні отримали негативний результат. Протестовано було 400 паломників.

За інформацією Міністерства внутрішніх справ і Міграційної служби, на території міста перебуває 2,5 тис. паломників-хасидів, однак за його словами, не відомо, скільки хасидів перебуває в місті.

Нагадамо, Рош га-Шана (іврит, букв. „голова року”) – єврейський Новий рік, що святкується в перший і другий дні місяця Тішрей (тішрі) за єврейським календарем (випадає на вересень–жовтень).

Цьогоріч це свято юдеї відзначають з вечора 18 вересня і до 20 вересня. З цього дня починається відлік днів нового єврейського року.