Блог Андрія Стародуба_image

Блог Андрія Стародуба

Химера радянського культу «підкорення Космосу»

12 квітня, 17:52
У храмі-музеї - фото 1
У храмі-музеї
Джерело: https://reporters.media/muzej-kosmosu/
"Музей Космосу" (до 2003 року — Музей світопізнання і мирного освоєння космосу) в Національному історико-етнографічному заповіднику в Переяславі - ймовірно, один з найекзотичніших у своїй тематичній "ніші".

Експозиція розміщена в дерев'яній церкві Св. Параскеви П'ятниці (1891 року побудови). Це храм з затопленого Канівським водосховищем села В'юнище на Переяславщині.

Ще одне химерне і загадкове поєднання - музей відкрили у 1979 році не на День Космонавтики (що було б логічно), а приурочили відкриття до 325-ї річниці Переяславської Ради.

В фондах музею є як макети ракет та спускових апаратів, так і оригінальні пристрої та речі.

Під купол вмонтовано маятник Фуко, на стінах висять "іконографічні" зображення радянських конструкторів та перших космонавтів.

На місці вівтаря - макет орбітального відсіку корабля серії "Союз", над яким висить спусковий парашут. Цінність якого в тому, що його, нібито, використовував сам Гагарін.

Інформація щодо претензій церковників на цей об'єкт - суперечлива. Подейкують, що до 2019-го на храм претендував Московський патріархат. Відмовитись від своїх зазіхань їх змусило те, що "звільнена" споруда могла бути передана Православній церкві України.

"Краще (радянський атеїстичний) музей, аніж безблагодатні (українські) "розкольники" - вирішили тоді в РПЦ в Україні...

Чим же є насправді вся оця фантасмагорія? Сплюндрованим православним храмом? Недолугим провінційним лапідаріумом?

Чи все-таки гібридним «капищем» для жертвопринесень радянському «духу»?

Фоторепортаж з музею ("Музей космосу ім. Св. Параскеви")

Теги: #Блоги

Останні новини

Вчора