«Храми будуть відкриті  з дотриманням правил карантину» — Митрополит Епіфаній про Великдень

26 квітня, 16:05
Православні
«Храми будуть відкриті  з дотриманням правил карантину» — Митрополит Епіфаній про Великдень - фото 1
Храми на Великдень будуть відкриті. Але все ж будуть обмеження залежно від зонування.

Про це заявив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю Радіо Свобода, повідомляє Громадське.

Митрополит розповів, що будуть освячувати паски на хлібокомбінатах, на заводах та у магазинах. Також на Великдень усі охочі зможуть піти до церкви, але за умов дотримання дистанції та використовуючи захисні маски.

«Храми будуть відкриті. Богослужіння відбуватимуться», — розповів він.

Митрополит Епіфаній зазначив, що центральна влада передала повноваження на місця, де кожна громада ухвалює рішення залежно від того, в якій зоні вони перебувають. Звісно, у «червоній» зоні обмеження посилюються.

«Як ми зараз бачимо в усій Україні, архиєреї нашої церкви в обласних центрах, в областях звертаються до духовенства, до вірян із закликом про важливість обмеження проведення масових богослужінь. І це нормально, кожен вирішує на місці. А централізовано у нас вже ухвалено відповідні рішення про те, як потрібно поводитися в цих складних умовах», — каже Митрополит.

Також він закликав вірян, зокрема громадян, які потрапляють в зону ризику, дотримуватися правил карантину, носити маски й уникати натовпів.

За його словами, «Церква робитиме все від неї залежне, щоб задовольнити духовні потреби наших вірян, іноді навіть без безпосереднього спілкування». Адже, каже Епіфаній, сучасні засоби комунікації дають можливість це робити.

Нагадаємо, в Україні не запроваджуватимуть додаткових обмежувальних заходів на період великодніх свят. Водночас МОЗ закликало Церкви та українців дотримуватися карантину.