Блог вл. Бориса Ґудзяка_image

Блог вл. Бориса Ґудзяка

Христос Воскрес! Нехай ті, хто страждає, воскреснуть у Ньому

23.03.2016, 14:56
Обіймімо молитвою жертв та їхні родини. Нехай наше європейське рішення зміцнює поставу лідерів, які несуть на собі тягар відповідальності у цей кризовий час. Назвімо наш страх на ім’я і сміливо поставмо його на місце, що йому належиться.

У Страсний вівторок у Брюсселі у боягузливому нападі на невинних зло виявило своє огидне обличчя. Атакуючи європейців та гостинну і відкриту Європу, терористи намагаються зіштовхнути континент в агонію страху. Чому? Тому що страх є великим маніпулятором, безчесним інструментом контролю. Брюссель є центром об’єднаної Європи, країни якої, зазнавши страхів Другої світової війни, вирішили знищити саму можливість війни між сусідами: позбутися страху перед іншим, відкрити серця та демілітаризувати кордони. Така відкритість це великий дар та благословення Європи для всього світу. І як кожну відкритість, її можуть використовувати як вразливість ті, хто не здатен відчувати благодать миру.    

Як і в листопаді минулого року ми солідарні у нашій жалобі.

Нашою першою реакцією став глибокий жаль та щира духовна солідарність з родинами та друзями загиблих.

Нехай Господь прийме у Своєму місці спокійному невинно та нещадно убієнних. Нехай Він потішить вбитих горем та зцілить поранених. Нехай Його Страсті, які християнська Європа згадує цього тижня, будуть знаком Його повного занурення у людські страждання та Його безконечного милосердя.

Брюссель, Бельгія та весь континент, культура відкритості, гостинності, солідарності та толерантності витікають з Христового Євангелія, отримали брутальний удар у ці дні Господніх Страстей.

Тероризм має на меті вбивати і вбиває, щоб тероризувати. Він у довільному порядку б’є по невинних людях і хоче нас загнати у підземелля страху. Людським розумом ми не здатні осягнути та прийняти таку трагедію. Проте, тримаючи одне одного в обіймах, надіючись на Господа, який смертю смерть подолав, ми можемо протистояти і перемогти цей напад на наші фундаментальні цінності та саму суть європейської ідентичності – розуміння святості людського життя.

Ми не піддамося!

Ми не почнемо ненавидіти!

Ми розвиватимемо ідентичність нашої культури та континенту, знаючи, що те, що ми найбільше плекаємо, здобувається великою ціною.

Хрест жертв та їхніх сімей – це той хрест, який ми маємо нести разом з ними. І ми це робитимемо – з непохитною вірою у Воскресіння і життя, яке воно несе. Христос неодноразово повторював: «Не бійтеся!» Обіймімо молитвою жертв та їхні родини. Нехай наше європейське рішення зміцнює поставу лідерів, які несуть на собі тягар відповідальності у цей кризовий час. Назвімо наш страх на ім’я і сміливо поставмо його на місце, що йому належиться.  

Щедрість Господа та наша солідарність більші, ніж насилля, ненависть і страх.

Ми працюватимемо заради справедливості та будемо носіями миру. За заповіддю нашого Господа ми будемо мудрі як змії та невинні як голубки (Мт 10,16).

Ми приймемо мудрість хреста та «згіршення» розп’яття – які є остаточною перемогою над насиллям, гріхом та смертю.

Христос Воскрес! Нехай ті, хто страждає, воскреснуть у Ньому. У наших стражданнях підіймімо наші серця до Господа.

Останні новини