Хунта в М’янмі атакує католицькі храми та установи

25.11.2021, 12:40
Світові
Хунта в М’янмі атакує католицькі храми та установи - фото 1
Хунта, яка в лютому цього року перейняла владу в М’янмі шляхом державного перевороту, все частіше атакує католицькі установи. В понеділок у штаті Кая солдати понищили католицьку клініку, що діє при катедрі Христа Царя в столиці штату. Вони арештували усіх працівників і змусили пацієнтів покинути приміщення.

Понад 200 солдатів і поліцейських штурмували будівлю катедри і резиденцію місцевого єпископа у місцевості Лойко. Вони захопили клініку Каруна і вигнали звідти 40 пацієнтів, а також арештували 18 осіб, переважно медичний персонал: лікарів, медсестер та волонтерів. Крім того, вони вилучили всю техніку. Про це інформує Католицький оглядач.

Під час нападу навколо катедрального комплексу армія розмістила плакати та заблокувала усі дороги. Численна група солдат щонайменше тричі перевірила усі будинки, в тому числі помешкання єпископа. Акція тривала понад 7 годин.

«Ми ведемо благодійну діяльність і не маємо на совісті жодних закидів. Ми не розуміємо навіщо на нас напали і чого шукали»,- сказав канцлер єпархії.

Він також зазначив, що після військового перевороту вже звиклим є той факт, що військо руйнує католицькі установи, вбиває цивільних, спалює доми і проводить незаконні арешти. Це відбувається переважно в регіонах, де проживає більшість християн, як у штаті Кая. Конфлікт спричинив до переселення понад 100 тисяч осіб, в тому числі багатьох католиків. «В нашій єпархії значно потерпіли щонайменше 10 парафій. Церковна допомога надходить зараз до понад 70 тисяч внутрішніх переселенців, постачаємо їм медикаменти, продукти харчування, ковдри та одяг», - додав о. Наінг.

Штат Кая є гірським регіоном і вважається твердинею католицизму в країні, де більшість становлять буддисти. На цій території проживає близько 90 тисяч католиків із 355 тисяч мешканців.