"І навіть серед війни Божа заповідь «Не убий!» – це орієнтир", - Глава УГКЦ у 48-й день війни

12 квітня, 17:14
Католики
"І навіть серед війни Божа заповідь «Не убий!» – це орієнтир", - Глава УГКЦ у 48-й день війни - фото 1
Знову і знову ми всі разом, як народ, маємо докласти всіх зусиль, щоб рятувати людське життя, щоб зупинити вбивчу руку нападника і, навіть боронячись, шанувати Божу заповідь «Не убий!». Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 48-й день війни Росії проти України.

Цими днями ми бачили великі злочини окупанта на нашій землі і протягом кількох остатніх годин це зло продовжує нищити нашу землю. Тяжкі бої ідуть довкола Харкова, на Донбасі, на півдні нашої Батьківщини. Але найбільшим нашим болем є місто Маріуполь», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

«Мер Маріуполя повідомив, що за офіційним даними загинуло близько десяти тисяч мирних людей. І це тільки в одному місті на півдні України... Це місто-герой, місто-мученик борониться і є символом незламності нашої Батьківщини», – додав архиєрей.

«Сьогодні я б хотів роздумувати над серцевиною Божого закону, заповіддю, яка каже: «Не убий!». Ми знаємо, що тепер в Росії, якщо хтось стоїть під храмом із надписом цієї заповіді, то може бути заарештований. Як виконувати цю заповідь в умовах війни? Ми знаємо, що Божий закон є вічний, немає таких обставин, які б могли його скасувати. І навіть серед війни Божа заповідь «Не убий!» – це орієнтир, світло на наших стежках», – запевнив Глава УГКЦ.

Відтак Предстоятель УГКЦ пригадав історію маленької чотирирічної дівчинки з Маріуполя, Кіри Чебенко, яка зі своєю мамою врятувалася з цього місця смерті на українській землі: «Дівчинка розповідає, як вона наступила на вибуховий пристрій і що він вибухнув. Дитина дивом залишилася живою і описує, що довкола неї було багато крові».

«Боже, допоможи нам в Україні зупинити війну. Навчи всіх людей не убивати... Хай сьогодні на цьому роздоріжжі людство зробить свій вибір. Хай всі, хто вибирає життя, відчують, що мають обов’язок підтримати Україну. Боже, благослови наш народ, наше військо. Рятуй від смерті Твоїх дітей. Боже, благослови Україну», – додав Блаженніший Святослав.