• Головна
  • Новини
  • Ідентичність УГКЦ є свідченням Церкви часів неподільного християнства і допомагає їй бути відкритою до світу, – Патріарх Святослав (Шевчук)...

Ідентичність УГКЦ є свідченням Церкви часів неподільного християнства і допомагає їй бути відкритою до світу, – Патріарх Святослав (Шевчук)

18.07.2011, 16:08
Ідентичність УГКЦ є свідченням Церкви часів неподільного християнства і допомагає їй бути відкритою до світу, – Патріарх Святослав (Шевчук) - фото 1

Предстоятель УГКЦ наголосив, що в третьому тисячолітті Церква повинна намагатися жити тією ідентичністю. Він пояснив, що УГКЦ хоче бути відкритою «не тільки до всіх, хто живе в сьогоднішній Україні, а й до різних націй, народностей, навіть різних релігій», до міжцерковного і міжнародного діалогу.

Святослав_(Шевчук).jpgexklusiv.gifЯк пояснив Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) в інтерв’ю для РІСУ, ідентичність УГКЦ – це «ідентичність київського християнства часів Володимирового хрещення, коли щойно народжена Церква на землях Київської Русі була водночас дочірньою Церквою Константинопольського Патріархату, а з іншого боку, перебувала в сопричасті з Апостольським Престолом». Тобто, на думку Глави Церкви, ідентичність УГКЦ — це «свідчення Церкви часів неподіленого християнства», і вона протягом історії наражалася на різні небезпеки чи навіть заперечувалася.

Предстоятель УГКЦ наголосив, що в третьому тисячолітті Церква повинна намагатися жити тією ідентичністю. Він пояснив, що УГКЦ хоче бути відкритою «не тільки до всіх, хто живе в сьогоднішній Україні, а й до різних націй, народностей, навіть різних релігій», до міжцерковного і міжнародного діалогу.

Як розповів Предстоятель УГКЦ, Церква розуміє, «що київське християнство з самого свого початку якраз і стреміло до того, щоб бути потужним центром християнства того ж рівня, що й Рим, і Константинополь, чи пізніше Москва». На думку Патріарха Святослава, УГКЦ повинна показати важливість та актуальність Володимирового хрещення для вселенського християнства.

Важливим питання залишається Патріархат УГКЦ. «Ми все ж таки повинні пройти цей шлях до кінця, а відтак здобути назву Патріаршої Церкви, тоді для всіх буде зрозуміло, якою є наша ідентичність», - наголосив Предстоятель. «Патріархат – це структура, яка допоможе певною мірою вберегти нашу Церкву від розчинення у величезному морі католицького світу», – пояснив Патріарх Святослав (Шевчук).

Також Патріарх Святослав (Шевчук) сподівається, що в УГКЦ розпочався конструктивний діалог з владою, а зокрема з Президентом України після його зустрічі зі Всеукраїнською Радою Церков 21 квітня. «Ми намагатимемось діалогувати, співпрацювати на благо України, але не хочемо дати себе використати як засіб для якоїсь партійної пропаганди», – наголосив владика Святослав.

Щодо візії Церков київської традиції в майбутньому, то Предстоятель УГКЦ вважає, що «варто ще раз осмислити і активніше впроваджувати стратегію, накреслену Патріархом Любомиром у його програмній проповіді «Один Божий люд у краї на Київських горах».

«На мою думку, чим глибше і повніше ми будемо відкривати для себе глибину, коріння київського християнства, тим більше ми будемо наближатися одні до одних. Ми тоді розумітимемо, що в нас є набагато більше спільного, ніж того, що нас розділяє, як говорив блаженний Папа Іван ХХІІІ», – розповів під час інтерв’ю Предстоятель УГКЦ.